Wiadomości z Świętochłowic

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w SPS10

  • Dodano: 2021-05-07 06:00, aktualizacja: 2021-05-07 06:18

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10  uczniowie każdego dnia czują przyjazną i rodzinną atmosferę, jednak 5 maja, przy okazji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, mogli poczuć się wyjątkowo. 

Podczas gier i zabaw zręcznościowych, dzieci trenowały cierpliwość, pokonywały swoje słabości, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Dużą radość sprawiły im balony, na których musieli odnaleźć wylosowane litery. Wszystkie klasy wykonały też plakaty, a na koniec posadziły „Drzewo Godności”, które będzie im przypominało, że mają prawo godnie żyć. Pomimo pandemii i związanych z nią obostrzeń udało się sprawić, że na twarzach dzieci zagościł szczery uśmiech.

Najnowsza ustawa chroni osoby niepełnosprawne przed nierównym traktowaniem wyłącznie w dostępie rynku pracy i kształcenia zawodowego. Niestety, to społeczeństwo najczęściej dyskryminuje, powoduje, że niepełnosprawni czują się wykluczeni, mniej ważni i słabsi. Jeżeli chcemy, aby ich sytuacja uległa zmianie – musimy zmienić swój stosunek do osób niepełnosprawnych. To my dajemy im siłę, aby walczyć i pokonywać swoje ograniczenia w codziennym życiu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Majka

    To prawda że ludzie niepełnosprawnych dyskryminuja ,i uczą swoje dzieci że niepełnosprawny to nie człowiek nie baw się, wyśmiewaj .TO SWINSTWO TAK TRAKTOWAĆ NIEPELNOSPRAWNYCH ONI POTRZEBUJA WIECEJ MIŁOŚCI NIZ NORMALNE DZIECKO ,ONE CHCA BYC KOCHANE I TRAKTOWANE JAK KAZDY CZLOWIEK!!!!!Zagranicą już od przedszkola dzieci zdrowe są w grupie z niepełnosprawnymi jest tolerancja dla niepełnosprawnych. ZBRAWO SZKOLA NR.10

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.