Wiadomości z Świętochłowic

Efektywny trening z zegarkiem sportowym Polar Vantage V2

  • Dodano: 2021-05-17 12:00

W ostatnim kwartale ubiegłego roku, firma Polar zaprezentowała kolejny zegarek sportowy klasy premium. Nowy Vantage V2 miał być rozwinięciem pierwszej edycji pulsometru Polar Vantage V. Co przyniosła współpraca fińskich inżynierów z kierowcą rajdowym światowej klasy, Valtterim Bottasem?

Popraw swoją wydolność

Nowa odsłona zegarka Vantage została wzbogacona o niezwykle dokładne testy wydolnościowe – biegowy i kolarski. Pozwalają one na precyzyjne wyliczenie tętna maksymalnego, indywidualnych stref treningowych oraz generowanej mocy. Dzięki temu treningi stają się jeszcze bardziej świadome i ukierunkowane na osiągnięcie celu.

Vantage V2 to zegarek multisportowy, który nadaje się zarówno do biegania, pływania, jak i triathlonu. Obsługuje ponad 130 dyscyplin, więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Podobnie jak poprzednia generacja zegarków Vantage, także i ten smartwatch Polar otrzymał nadgarstkowy pomiar tętna Precision Prime w najnowszej odsłonie. Gwarantuje on nie tylko stabilny odczyt pulsu zarówno na co dzień, jak i podczas odpoczynku, ale ułatwia również dostosowanie intensywności wysiłku do aktualnej dyspozycji i okresu treningowego.

Zadbaj o regenerację

Nowatorskim rozwiązaniem jest test regeneracji nóg. Zajmuje on zaledwie chwilę, ale dzięki niemu łatwo można ustalić, czy nogi są już gotowe na kolejny, intensywny wysiłek, czy należy jeszcze się wstrzymać z treningiem. Ten moduł uzupełnia znane z poprzednich zegarków Polar funkcje Training Load Pro oraz Recovery Pro, służące do oszacowania stopnia obciążenia organizmu oraz jakości regeneracji poszczególnych układów (mięśniowego, sercowo-naczyniowego, nerwowego).

Przetrwaj na każdym szlaku

Vantage V2 otrzymał znany z modelu GritX inteligentny system monitorowania energii FuelWise. Algorytm na podstawie zaplanowanej trasy oraz zapisanej historii i informacji o biegaczu wylicza koszt energetyczny treningu. W czasie aktywności przypomina również o nawodnieniu i żywieniu. Dzięki obsłudze aż 4 systemów GPS oraz możliwości planowania trasy w serwisie Komoot, zawsze łatwo będzie znaleźć odpowiednią drogę do celu.

Podczas pokonywania górskiego terenu, pomocny okaże się Hill Splitter wspomagający planowanie strategii podczas pokonywania przewyższeń i spadków.

Pozostań w kontakcie ze światem

Zegarek Polar współpracuje z platformą Polar Flow. Pełni ona rolę niezwykle rozbudowanego kalendarza i dziennika treningowego. Pozwala na analizowanie danych zbieranych przez urządzenie podczas ćwiczeń, porównywanie ich ze sobą na przestrzeni czasu oraz utrzymywanie kontaktu z innymi członkami społeczności Polar.

Dzięki komunikacji bezprzewodowej BLE możliwe jest odbieranie powiadomień z aplikacji, wiadomości e-mail, alertów, a także dostęp do prognozy pogody.

Wytrzymała konstrukcja

Nowy pulsometr został wykonany z lekkiego aluminium lotniczego oraz wzmocnionego polimeru. Wyświetlacz jest chroniony przez warstwę szkła Gorilla Glass. Urządzenie waży zaledwie 52 g z paskiem.

Akumulator wystarcza na 40 godzin treningu z włączonym modułem GPS oraz bieżącym pomiarem tętna. Czas działania może być wydłużony nawet do 100 godzin dzięki indywidualnym planom oszczędzania energii. Zegarek jest wodoszczelny do głębokości 100 m i posiada wojskowy certyfikat wytrzymałości MIL-STD-810.

Polar Vantage V2 to zegarek dla profesjonalnych sportowców, którzy oczekują niezrównanej precyzji pomiarów, długiego czasu działania i konstrukcji, która wytrzyma nawet najbardziej wymagające warunki. Wykorzystanie jego funkcji zdecydowanie podnosi jakość i efektywność każdego treningu. 

O kolejnej nowości marki Polar - zegarku z oznaczeniem M2 - można przeczytać na stronie bloga takbiegam.pl Polar Vantage M2

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.