Wiadomości z Świętochłowic

Firany do kuchni - stylowe wykończenie

  • Dodano: 2020-03-06 07:00, aktualizacja: 2020-03-06 07:13

Firany do kuchni, mimo że są rozwiązaniem tradycyjnym i wydawałoby się, że zostaną wyparte przez modne rolety, to wciąż mają swoich wiernych (i to wielu!) zwolenników. Nic dziwnego, firany nadają temu miejscu specyficzny i niepowtarzalny charakter.

1.      Firany – tradycyjny albo nowoczesny dodatek.

2.      Szyte na miarę lub firanki gotowe.

3.      Firanka do kuchni – cechy pożądane.

Można by się pokusić o twierdzenie, że kuchnia to prawdziwe serce domu. Tak się jakoś składa, że miło się w niej siedzi i na przykład snuje rozmowy. Nierzadko jest też często podczas domowych imprez najbardziej obleganym miejscem. Po prostu pomieszczenie to ma w sobie jakiś niepowtarzalny urok i generuje pozytywne emocje. Nic więc dziwnego, że gospodarzom domu zależy, aby kuchnia była miejscem nie tylko praktycznym (w którym przygotowuje się posiłki), ale także estetycznym. A nie ma co ukrywać, że bez wątpienia uroku temu pomieszczeniu dodają właśnie firany – niezależnie od tego, czy są to minimalistyczne zazdrostki, czy firany kuchenne o większych rozmiarach.

Firany – tradycyjny albo nowoczesny dodatek

Chociaż firany kojarzą się z elementem tradycyjnym wystroju kuchni, to dziś mogą też przybrać formę znakomicie podkreślającą nowoczesny charakter wnętrza. W jaki sposób? Po pierwsze firanki do kuchni nie muszą być już tylko w białym kolorze. Chociaż zwolennicy tradycji pewnie nie wyobrażają sobie firan w barwie innej niż właśnie biel. A to dlatego, że białe firany kuchenne podkreślały schludność i czystość tego miejsca. Dziś wybierając wśród firan do kuchni, możemy postawić na takie ich kolory, które najbardziej nam odpowiadają i idealnie pasują do wnętrza. Tradycyjne firanki to także koronki, hafty, klasyczna forma albo zazdrostki (czyli krótkie firanki zawieszane na dole okna). Firany kuchenne nowoczesne są z kolei bardzo minimalistyczne – długie i z gładkich materiałów. Do nowoczesnych firan do kuchni należą także takie w formie paneli (to rozwiązanie wręcz idealne dla miłośników futurystycznej prostoty). Zadając sobie pytanie: jakie firanki do kuchni?, dobrze jest właśnie wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzone jest to pomieszczenie.

Szyte na miarę lub firanki gotowe

Gotowe firany występują w szerokiej gamie rozmiarów – w ten sposób z łatwością można dobrać firany do różnych rozmiarów okien. Nie znaczy to, że nie da się zamówić firan do kuchni w innych niż standardowe rozmiarach. Dzięki takim stornom jak https://alena-firany.pl/firany-do-kuchni.html istnieje możliwość kupna nie tylko firan gotowych, ale także takich, które spełnią nasze oczekiwania również co do rozmiarów. Na przykład w przypadku, gdy chcemy dać w tym temacie upust swojej wyobraźni.

Firanka do kuchni – cechy pożądane

Jakie jeszcze cechy musi mieć firanka do kuchni poza tym, że powinna być dopasowana do stylu pomieszczenia i wymiarów okna? Nie ma co ukrywać, że kuchnia to miejsce, w którym dużo się dzieje i istnieje ryzyko ubrudzenia firanek trudno spieralnymi substancjami (na przykład sokami z warzyw czy owoców). Dlatego dobrze jest, gdy firany kuchenne są wykonane z wysokiej jakości tkanin (markizeta, woal czy żakard), które nie stracą na wyglądzie nawet podczas częstego prania. Materiały przeznaczone na firanki do kuchni powinny też być odporne na zabrudzenia. Należy też zwrócić uwagę na ich formę – fason firan nie powinien przeszkadzać w pracach kuchennych.

Jak widać, firany mają w kuchni swoją ściśle określoną rolę. A poza tym, mogą stać się elementem, który podkreśli charakter pomieszczenia i pozwoli dodać mu oryginalności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.