Wiadomości z Świętochłowic

Fototapety z górami

  • Dodano: 2020-03-31 14:45

Niedostępne, skaliste i nierzadko ośnieżone turnie, połoniny porośnięte trawami, zalesione, łagodne wzniesienia - to tylko kilka przykładów malowniczych górskich krajobrazów.

Niestety nie zawsze - choćby z racji kondycji - jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zdobywanie wymarzonych szczytów (zwłaszcza tych najwyższych). Mogą one jednak towarzyszyć nam na co dzień - wystarczy odpowiednia fototapeta! Góry to atrakcyjny temat dekoracji, który sprawdzi się w wielu aranżacjach. Różnorodność przedstawiających je wzorów pozwala na łatwe zestawienie tego rodzaju fototapety z wybraną przez nas stylistyką wnętrza. Które wzory sprawdzą się w mieszkaniach nowoczesnych, a które w tych bardziej tradycyjnych? Co wybrać do salonu, a co do sypialni? Na te i wiele innych pytań odpowie zaproszony przez nas ekspert z firmy Myloview.pl.

Tajemnicza fototapeta - góry we mgle

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/krajobrazy/gory/

Górskie szczyty spowite mgłą to bez wątpienia widok na swój sposób oniryczny i tajemniczy, kojarzący się z wyprawą w nieznane. Nie bez powodu cenią go wszyscy wielbiciele samotnych wędrówek. Choć mgła ogranicza widoczność, to ma jednak w sobie także pewne dziwne oraz fascynujące piękno, którego próżno szukać na szlakach w słoneczne dni. Więcej o tym, dlaczego takie krajobrazy są ostatnio modne i popularne w formie fototapet, opowiedział nam zaproszony ekspert.

- Zauważyłem, że motywy uważane jeszcze niedawno za nieatrakcyjne, od pewnego czasu znacząco zyskały na popularności. Dotyczy to właśnie między innymi zamglonych gór i lasów, o które pytacie. Taka fototapeta świetnie łączy się ze stylem skandynawskim. Rewelacyjnie wygląda również we wszystkich wnętrzach minimalistycznych i utrzymanych w nurcie eko. Dlatego też takie wzory często proponuję moim klientom. Na fototapetach przedstawiających górskie szczyty spowite mgłą, spotkamy najczęściej dwa rodzaje kolorystyki. Chłodną: szaro-biało-zieloną oraz ciepłą, różowo-żółto-pomarańczową. Ta druga dotyczy zwłaszcza fotografii przedstawiających wschód lub zachód słońca w górach. Najczęściej polecam je do sypialni. Chłodne tony świetnie sprawdzają się natomiast w nowoczesnych salonach oraz jadalniach.

Idealna fototapeta do sypialni - góry Polski i świata

https://myloview.pl/fototapety/

Bez względu na to czy jesteście pasjonatami pieszych wędrówek i wakacje spędzacie w Tatrach lub Bieszczadach, czy też wyniosłe szczyty podziwiacie wyłącznie z domowej kanapy, koniecznie powinniście rozważyć zakup fototapety z górami do sypialni. Skaliste granie oraz porośnięte lasami pagórki urzekają bowiem nieodmiennie swoim pięknem, nęcąc i zachęcając do wyruszenia w nieznane. Pięknie prezentują się też jako dekoracja, o czym przekonuje ekspert Myloview.pl.

- Sypialnia to przestrzeń przeznaczona na sen i wypoczynek. Nie znaczy to jednak, że musi być nudna i nijaka! Często proponuję moim klientom wzory związane z ich zainteresowaniami lub pasjami. Pomagają one w odprężeniu... nawet jeśli te pasje są ekstremalne! A przecież wspinaczka czy zdobywanie ośmiotysięczników, to nie są wyzwania dla każdego. Fototapeta z górami dobrze wygląda umieszczona za wezgłowiem łóżka. “Robi klimat” jak lubię mówić. Do tradycyjnej sypialni z powodzeniem możemy wybrać wzór monochromatyczny, łącząc go z ciemnym drewnem. Uzyskamy wtedy bardzo stonowany, elegancki efekt. Kolorowe, jasne fotografie sprawdzają się natomiast w niewielkich sypialniach - na przykład tych w bloku. Wnoszą one potrzebne tam wrażenie przestrzeni, a nawet optycznie powiększają całe pomieszczenie.

Rysunkowa fototapeta - góry w pokoju dziecięcym

Nie bez powodu wiele bajek i baśni zaczyna się od słów “Za górami, za lasami...”. Ta kojarzona przez każdego malucha fraza sprawi z pewnością, iż dzieci z entuzjazmem przyjmą propozycję udekorowania ich królestwa za pomocą przedstawiającej góry fototapety. O to jakie wzory sprawdzą się w tym wypadku najlepiej, spytaliśmy zaproszonego eksperta.

- Przyznam, że podczas aranżowania pokojów dziecięcych chętnie sięgam właśnie po bajkowe rysunki i grafiki związane z górami. Może to być na przykład: baśniowy zamek usytuowany na wzgórzu z prowadzącą do niego wąską, krętą ścieżką, smok śpiący w górskiej jaskini, czy bajkowe stwory - trolle i krasnoludki, mieszkające w górskich sztolniach. Dzieciakom bardzo podobają się tego typu wesołe, barwne wzory. Do sypialni maluchów chętnie wybierane są też bardziej realistyczne tapety, utrzymane najczęściej w odcieniach błękitów, granatów i szarości, ukazujące narysowane górskie pasma, nierzadko pokryte śniegiem. Czasem góry na dekoracjach bywają również nieco odrealnione - narysowane na przykład z uśmiechami, albo też przedstawione z latającymi nad nimi kolorowymi balonami lub przechadzającymi się między drzewami leśnymi zwierzętami. Moim zdaniem wszystkie one wyglądają uroczo!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.