Wiadomości z Świętochłowic

Fototapety z górami

  • Dodano: 2020-03-31 14:45

Niedostępne, skaliste i nierzadko ośnieżone turnie, połoniny porośnięte trawami, zalesione, łagodne wzniesienia - to tylko kilka przykładów malowniczych górskich krajobrazów.

Niestety nie zawsze - choćby z racji kondycji - jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zdobywanie wymarzonych szczytów (zwłaszcza tych najwyższych). Mogą one jednak towarzyszyć nam na co dzień - wystarczy odpowiednia fototapeta! Góry to atrakcyjny temat dekoracji, który sprawdzi się w wielu aranżacjach. Różnorodność przedstawiających je wzorów pozwala na łatwe zestawienie tego rodzaju fototapety z wybraną przez nas stylistyką wnętrza. Które wzory sprawdzą się w mieszkaniach nowoczesnych, a które w tych bardziej tradycyjnych? Co wybrać do salonu, a co do sypialni? Na te i wiele innych pytań odpowie zaproszony przez nas ekspert z firmy Myloview.pl.

Tajemnicza fototapeta - góry we mgle

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/krajobrazy/gory/

Górskie szczyty spowite mgłą to bez wątpienia widok na swój sposób oniryczny i tajemniczy, kojarzący się z wyprawą w nieznane. Nie bez powodu cenią go wszyscy wielbiciele samotnych wędrówek. Choć mgła ogranicza widoczność, to ma jednak w sobie także pewne dziwne oraz fascynujące piękno, którego próżno szukać na szlakach w słoneczne dni. Więcej o tym, dlaczego takie krajobrazy są ostatnio modne i popularne w formie fototapet, opowiedział nam zaproszony ekspert.

- Zauważyłem, że motywy uważane jeszcze niedawno za nieatrakcyjne, od pewnego czasu znacząco zyskały na popularności. Dotyczy to właśnie między innymi zamglonych gór i lasów, o które pytacie. Taka fototapeta świetnie łączy się ze stylem skandynawskim. Rewelacyjnie wygląda również we wszystkich wnętrzach minimalistycznych i utrzymanych w nurcie eko. Dlatego też takie wzory często proponuję moim klientom. Na fototapetach przedstawiających górskie szczyty spowite mgłą, spotkamy najczęściej dwa rodzaje kolorystyki. Chłodną: szaro-biało-zieloną oraz ciepłą, różowo-żółto-pomarańczową. Ta druga dotyczy zwłaszcza fotografii przedstawiających wschód lub zachód słońca w górach. Najczęściej polecam je do sypialni. Chłodne tony świetnie sprawdzają się natomiast w nowoczesnych salonach oraz jadalniach.

Idealna fototapeta do sypialni - góry Polski i świata

https://myloview.pl/fototapety/

Bez względu na to czy jesteście pasjonatami pieszych wędrówek i wakacje spędzacie w Tatrach lub Bieszczadach, czy też wyniosłe szczyty podziwiacie wyłącznie z domowej kanapy, koniecznie powinniście rozważyć zakup fototapety z górami do sypialni. Skaliste granie oraz porośnięte lasami pagórki urzekają bowiem nieodmiennie swoim pięknem, nęcąc i zachęcając do wyruszenia w nieznane. Pięknie prezentują się też jako dekoracja, o czym przekonuje ekspert Myloview.pl.

- Sypialnia to przestrzeń przeznaczona na sen i wypoczynek. Nie znaczy to jednak, że musi być nudna i nijaka! Często proponuję moim klientom wzory związane z ich zainteresowaniami lub pasjami. Pomagają one w odprężeniu... nawet jeśli te pasje są ekstremalne! A przecież wspinaczka czy zdobywanie ośmiotysięczników, to nie są wyzwania dla każdego. Fototapeta z górami dobrze wygląda umieszczona za wezgłowiem łóżka. “Robi klimat” jak lubię mówić. Do tradycyjnej sypialni z powodzeniem możemy wybrać wzór monochromatyczny, łącząc go z ciemnym drewnem. Uzyskamy wtedy bardzo stonowany, elegancki efekt. Kolorowe, jasne fotografie sprawdzają się natomiast w niewielkich sypialniach - na przykład tych w bloku. Wnoszą one potrzebne tam wrażenie przestrzeni, a nawet optycznie powiększają całe pomieszczenie.

Rysunkowa fototapeta - góry w pokoju dziecięcym

Nie bez powodu wiele bajek i baśni zaczyna się od słów “Za górami, za lasami...”. Ta kojarzona przez każdego malucha fraza sprawi z pewnością, iż dzieci z entuzjazmem przyjmą propozycję udekorowania ich królestwa za pomocą przedstawiającej góry fototapety. O to jakie wzory sprawdzą się w tym wypadku najlepiej, spytaliśmy zaproszonego eksperta.

- Przyznam, że podczas aranżowania pokojów dziecięcych chętnie sięgam właśnie po bajkowe rysunki i grafiki związane z górami. Może to być na przykład: baśniowy zamek usytuowany na wzgórzu z prowadzącą do niego wąską, krętą ścieżką, smok śpiący w górskiej jaskini, czy bajkowe stwory - trolle i krasnoludki, mieszkające w górskich sztolniach. Dzieciakom bardzo podobają się tego typu wesołe, barwne wzory. Do sypialni maluchów chętnie wybierane są też bardziej realistyczne tapety, utrzymane najczęściej w odcieniach błękitów, granatów i szarości, ukazujące narysowane górskie pasma, nierzadko pokryte śniegiem. Czasem góry na dekoracjach bywają również nieco odrealnione - narysowane na przykład z uśmiechami, albo też przedstawione z latającymi nad nimi kolorowymi balonami lub przechadzającymi się między drzewami leśnymi zwierzętami. Moim zdaniem wszystkie one wyglądają uroczo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.