Osoby, które są uzależnione od alkoholu, jednocześnie chcą wyzbyć się tego złowrogiego nałogu, decydują się na wszywkę alkoholowa. Wybór ten wbrew pozorom jest uzasadniony, bowiem często umożliwia rozpoczęcie okresu abstynencji i porzucenie napojów wyskokowych raz na zawsze. Czym jest esperal? Gdzie umieszczana jest wszywka alkoholowa? W jaki sposób działa wszywka esperal? Jak wygląda zabieg wszywania esperalu? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.
Czym jest esperal?
Zanim zaczniemy jakiekolwiek rozważania na temat esperalu http://odoklinika.pl, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, czym on tak właściwie jest. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na jego zdefiniowanie, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewna substancja, która odpowiedzialna jest za blokowanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej. Bierze on bezpośredni udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie. Blokada ta prowadzi do gromadzenia się aldehydu octowego, który w normalnych warunkach jest nieszkodliwy, jednocześnie nie wywołuje nieprzyjemnych doznań. Jego kumulowanie przypomina jednak dolegliwości spowodowane zatruciem alkoholem, co powszechnie nazywane jest kacem. Pierwsze efekty pojawiają się po około 10 minutach od wypicia trunku. Najczęściej są nimi: duszności, nudności, wymioty, zawroty głowy, bóle, pocenie się, zaczerwienienie twarzy, pokrzywka, skoki ciśnienia, nasilony lęk, a także przyspieszone bicie serca. W skrajnych przypadkach dochodzi do ataku serca, a nawet zawału serca. Wyżej wymienione dolegliwości trwają średnio od 4 do 10 godzin.
Gdzie umieszczana jest wszywka alkoholowa?
Skoro zdajemy sobie już sprawę z tego, czym jest wszywka alkoholowa, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, gdzie jest ona umieszczana. Otóż tabletki te wszywane są przez chirurga. Specjalista nacina skórę, a pod nią umieszcza wcześniej wspomniany specyfik. W zdecydowanej większości przypadków esperal umieszczany jest pod łopatką, ewentualnie na pośladku. Środek po pewnym czasie uwalnia się do krwiobiegu i jest obecny w naszej krwi przez kilka miesięcy. W niektórych przypadkach działa nawet 12 miesięcy. Na implantację wszywki możemy się zdecydować, pod warunkiem, że od 12 godzinach jesteśmy abstynentami. Zaleca się jednak, aby upłynęła doba od picia ostatniego trunku. Procedura wszywania esperalu trwa średnio 30 minut. Wykonuje się ją w miejscowym znieczuleniu. Implantowany esperal nie powoduje objawów ubocznych, jednocześnie nie oddziałuje na pozostałe preparaty farmakologiczne, dlatego jest w pełni bezpieczny dla naszego organizmu.
W jaki sposób działa wszywka esperal?
Warto zdawać sobie sprawę z tego, że esperal nie jest lekiem na alkoholizm. Implantacja wszywki to przede wszystkim sposób na zniechęcenie do spożywania niebezpiecznych trunków. Walka z nałogiem nie zakończy się powodzeniem, jeśli nie nauczymy się dbać o własną trzeźwość bez presji zewnętrznej. Leczenie esperalem to metoda terapii awersyjnej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że osoba uzależniona po wypiciu alkoholu poczuje się bardzo źle. Na samą myśl dalsze spożywanie trunku będzie wzbudzało awersję, jednocześnie zniechęci to do sięgania po kieliszek w przyszłości. Często działa mechanizm zupełnie odwrotny do tego, co skłania ludzi do konsumowania alkoholu. W normalnych warunkach wypicie powoduje uczucie odurzenia i rozluźnienia. Konsekwencje pojawiają się dopiero po pewnym czasie. W przypadku esperalu dolegliwości odczuwalne są w ciągu kilku minut. Niestety osoby uzależnione często zdają sobie sprawę z tego, że przyczyną wszystkich nieprzyjemnych doznań nie jest alkohol, a właśnie wszywki. Dlatego też podejmowane są nieodpowiednie, impulsywne decyzje o ich usunięciu.
Jak wygląda zabieg wszywania esperalu?
Wszelkie nieznane zabiegi są często stresujące- jest to zupełnie naturalne. Właśnie dlatego warto uzyskać nieco więcej informacji na ten temat. Otóż jak wspominaliśmy wcześniej, wszywka to tabletka, która umieszczana jest pod skórą pacjenta. Od momentu jej implantacji, działa ona niemalże przez cały czas. Oczywiście działanie jest odczuwalne tylko wtedy, kiedy ktoś zdecyduje się na spożycie alkoholu. Jeśli alkoholik pozostanie trzeźwy, wówczas nic mu nie grozi. Esperal https://www.erudita.pl/gdzie-wszyc-esperal-w-poznaniu/ nie powoduje dodatkowych dolegliwości, co więcej w normalnych warunkach nie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wystarczy jednak niewielka ilość alkoholu, aby rozpocząć toksyczną reakcję. Esperal wpływa patologicznie na proces trawienia alkoholu. Konsekwencją tego jest zatrucie alkoholowe, które daje nieprzyjemne, jednocześnie niebezpieczne dla zdrowia objawy, wśród których wyróżnić możemy trudności z oddychaniem, padaczkę, zaburzenia psychiczne, utratę przytomności, a w skrajnych przypadkach zatrzymanie akcji serca. Aby móc przystąpić do zabiegu, kluczowe jest bycie trzeźwym. Nie obędzie się także bez całkowitej szczerości podczas rozmowy z lekarzem, w przeciwnym wypadku leczenie może zakończyć się niepowodzeniem.