Wiadomości z Świętochłowic

​​​​​​​Ile kosztuje OC samochodu i jak można zaoszczędzić?

  • Dodano: 2019-09-11 11:30

Przymierzasz się do podpisania umowy z ubezpieczycielem w zakresie komunikacyjnego ubezpieczenia OC?Zanim zdecydujesz się na przypadkowo wybraną ofertę, poznaj konkurencyjne propozycje. Dowiedz się, ile zapłacisz za OC.

Zgodnie z przepisami, każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu zobowiązany jest do wykupienia polisy OC. Dzięki temu ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim przez ubezpieczonego sprawcę. Niestety ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, po okresie bardzo niskich stawek, poszły mocno w górę. Dlatego kierowcy zastanawiają się, ile zapłacą za polisę i jednocześnie poszukują sposobów na poczynienie oszczędności.

Składka OC wyceniana indywidualnie

Jak pokazują statystyki, drastyczne podwyżki cen obowiązkowego ubezpieczenia mamy za sobą. Po pierwszym kwartale 2019 roku za polisę trzeba było średnio zapłacić 819 zł. Warto jednak pamiętać, że nie da się wskazać konkretnej kwoty obowiązujące np. w danym mieście. Wysokość składki OC szacowana jest w oparciu o indywidualne ryzyko ubezpieczeniowe.

Cena OC zależy między innymi od takich czynników jak:

  • wiek kierowcy,
  • doświadczenie kierowcy (data uzyskania uprawnień),
  • rocznik samochodu,
  • marka i model pojazdu,
  • pojemność silnika,
  • miejsce zamieszkania.

Dużą rolę odgrywają także zniżki przyznane za bezszkodową jazdę. Dzięki nim wysokość składki można obniżyć nawet o 60% w porównaniu ze stawką bazową.

Porównaj ubezpieczenia i zaoszczędź do 50%

Wielu kierowców popełnia błąd, decydując się na przypadkową ofertę lub przedłużając polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela. Tymczasem wystarczy poświęcić zaledwie kilkanaście minut, aby zaoszczędzić nawet do 50%. Jak to możliwe?

Czy masz świadomość, że każdy ubezpieczyciel nieco inaczej szacuje ryzyko ubezpieczeniowe? Dlatego warto poprosić o kalkulację kilka towarzystw ubezpieczeniowych. Wcale jednak nie musisz zbierać informacji samodzielnie – korzystając z serwisu porownywarka-ubezpieczen.pl, otrzymasz pełne zestawienie dostępnych ofert. Wystarczy wypełnić formularz i podać wiarygodne dane – wtedy kalkulacja będzie bardzo zbliżona do faktycznej.

Pamiętaj, że w przypadku ubezpieczenia OC tak naprawdę możesz wybrać najtańszą ofertę. Zgodnie z przepisami, każdy ubezpieczyciel ma obowiązek zapewnić dostęp do pełnej ochrony i zapewnić obowiązujące sumy gwarancyjne – niezależnie od wysokości składki opłacanej przez ubezpieczającego. Skoro tak, nie ma sensu przepłacać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.