Wiadomości z Świętochłowic

Jak dbać o akwarium, czyli nowości od Aquael, które trzeba poznać!

  • Dodano: 2020-07-07 15:30

Dla wielu akwarystów istotne jest ciągle ulepszanie swojej małej hodowli. Sympatycy akwarystyki szukają coraz to nowych rozwiązań, które spełnią ich oczekiwania, a jednocześnie będą designerskie i odkrywcze. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi marka Aquael, która dla swoich klientów zawsze ma jakieś niespodzianki. Co uszykowała tym razem? Już możemy zdradzić, że jest to nie tylko coś dla miłośników akwarystyki, ale także dla osób, które przygodę z akwarium dopiero zaczynają!

Preparaty do akwarium ułatwiające życie

Opieka nad akwarium nie dziwi nikogo, kto już zajmuje się swoimi rybami od jakiegoś czasu. Wiadomo, że jest to sport dość wymagający, który nie kończy się w momencie, kiedy akwarysta powie „na dzisiaj koniec”. Ryby czy krewetki to żywe stworzenia, które wymagają od człowieka mnóstwa cierpliwości i zaangażowania. Ale jak dbać o akwarium, żeby nie stało się to przykrym obowiązkiem, a dalej było przyjemnym hobby? Aquael w swoich nowych propozycjach ma produkty do pielęgnacji akwarium, które ułatwią codzienną opiekę nad akwarium. Zacznijmy od GREEN ALGAE STOPPER, który zapobiega powstawaniu glonów w akwariach słodkowodnych. Ten niezawodny środek sprawi, że każdy akwarysta odetchnie z ulgą. Doświadczone osoby wiedzą, jak trudno jest poradzić sobie z glonami w akwarium przy użyciu znanych dotychczas sposobów. Ten preparat to sprzymierzeniec w walce z zielonym przeciwnikiem, który pozwala zachować klarowną wodę w akwarium przez długi czas, a dodatkowo jest w pełni bezpieczny dla ryb oraz roślin. TURBO CLEAR to kolejny preparat, który ochroni wodę przed mętnieniem. Sprawia, że w kilka sekund jakość wody znacznie się poprawia, a co za tym idzie poprawia on również warunki do życia dla ryb. PHOTO SYNTHETIC BACTERIA to innowacyjny płyn na odmulanie wody. Neutralizuje trujące siarkowodory w wodzie i żwirze, a dodatkowo zawiera najwyższej jakości bakterie, które wzbogacają mikroflorę w akwarium. Podobne zastosowanie ma także HYDRO BIOGUARD, który posiada żywe kultury bakterii. Odżywiają one ryby i rośliny, a sam preparat przywraca jakość wody i oczyszcza ją. Woda kranowa dla ryb? Nie jest to zbyt dobry pomysł. Z pomocą przychodzi WATER DEFENDER, który zmienia natychmiast wodę kranową, w tą odpowiednią dla ryb. Jak przy użyciu czarodziejskiej różdżki likwiduje patogeny i wzbogaca wodę o minerały regulujące pH wody. Aquael przygotował również nowość dla roślin akwariowych, mianowicie uniwersalny, wielofunkcyjny nawóz mineralny PLANT BOOSTER, który kompleksowo odżywia rośliny i poprawia ich wzrost oraz efektywność fotosyntezy. Masz zestresowane krewetki w akwarium? SHRIMP MINERAL zredukuje ich poziom stresu, a dodatkowo dostarczy kompleks witamin i minerałów, które wzmocnią ich odporność i witalność. Z takimi preparatami odpowiedź na pytanie, jak dbać o akwarium, staje się dziecinnie prosta!

Preparaty do pielęgnacji akwarium

Jak dbać o akwarium przez aplikację w smartfonie?

Oprócz genialnych preparatów, marka Aquael przygotowała coś dla fanów technologii oraz osób, które często wyjeżdżają. SOCKET LINK DUO to specjalny sterownik akwarystyczny, za pomocą którego możesz obsługiwać urządzenia w akwarium przez aplikację w smartfonie. Ten elektroniczny sterownik posiada dwa kanały, które możesz podłączyć do oświetlenia, pompy cyrkulacyjnej, zaworu solenoidowego, sterylizatora, czy kabla grzewczego. Nawet setki kilometrów od domu możesz dbać o akwarium i mieć wszystko pod kontrolą. Sterownik może obsługiwać dwa urządzenia na raz, a wszystko będzie widoczne w aplikacji Aquael Aqu@rium. To fantastyczne urządzenie uchroni Cię od stresu, związanego z częstymi wyjazdami i zostawianiem akwarium bez opieki.

Sterownik akwarystyczny SOCKET LINK DUO

Zestawy dla początkujących akwarystów

Aquael jak zawsze nie zapomniał także o osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z akwarium. Często zadają sobie pytanie, jak dbać o akwarium, ale odpowiedź jest dla nich jeszcze jedną wielką niewiadomą. W nowościach znajdą trzy zestawy: LEDDY DAY&NIGHT, LEDDY DAY&NIGHT SEED oraz SHRIMP SET SMART 2 SEED. Są to kompletnie wyposażone zestawy akwariów, wraz z akcesoriami, niezbędnymi do całodobowej opieki nad akwarium. Pierwsze dwa zestawy są wyposażone w nowoczesny system LED, imitujący świecenie księżyca. Dzięki temu przez całą dobę akwarium będzie prezentowało się zjawiskowo. Trzeci zestaw to krewetkarium, które zostało wyposażone we wszystkie elementy, niezbędne do hodowli tych właśnie owoców morza oraz roślin akwariowych. W nowościach znalazły się także dwie propozycje urządzeń, wyposażonych w najnowsze systemy. Grzałka akwariowa ULTRA HEATER to sprzęt wyposażony we wbudowany termostat oraz automatyczny wyłącznik, w przypadku nadmiernego nagrzania wody. Dzięki temu akwarium jest w pełni bezpieczne. ULTRA FILTER to filtr akwariowy, który zachwyca energooszczędnością, wydajnością oraz niezwykle cichą pracą. Przypadnie do gustu każdemu akwaryście, który marzy o produktach funkcjonalnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.