Wiadomości z Świętochłowic

Jak dobrać drzwi do mieszkania?

  • Dodano: 2022-10-03 10:30

Kiedy mieszkamy w bloku, czujemy się nieco bezpieczniej – w końcu bliskość sąsiadów zawsze dodaje otuchy. Jednakże wciąż zależy nam na prywatności oraz na bezpieczeństwie przed wszelkimi ewentualnymi zagrożeniami. Sprawdźmy, jaki modelom warto się przyjrzeć. 

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi antywłamaniowe charakteryzują się dodatkowymi wzmocnieniami, w tym specjalnymi bolcami oraz zawiasami osuniętymi metalowymi wstawkami. Wykonane są z trwałego materiału i są nieco bardziej masywne. Wszystko to sprawia, że trudniej jest wtargnąć do mieszkania potencjalnym włamywaczom. Dodatkowo zapewnimy sobie szczelniejszą izolację od dźwięków. Oczywiście taki wybór tym bardziej wymaga zamówienia drzwi z montażem, niemniej opcja ta pozwoli spokojniej spać po nocach. W końcu weźmy pod uwagę, że fachowa obsługa zagwarantuje nam fachowe wykonanie. 

Estetyka drzwi zewnętrznych

Pomimo swojego antywłamaniowego, dźwiękoszczelnego i termoizolacyjnego charakteru powinny cechować się estetycznym wykonaniem. Zobacz drzwi zewnętrzne, atrakcyjne dla oka. Drzwi są wizytówką dla gości, mówią wiele o mieszkańcach – o ich zamożności, o ich gustach, o ich charakterze. Skomponowane razem z wycieraczką, skrzynką na listy i dzwonkiem reprezentują gospodarzy na zewnątrz.

Jaki materiał wybrać?

Materiał rzutuje na jakość i trwałość drzwi zewnętrznych. Przyjrzyjmy się popularnym materiałom dostępnym na rynku:

  • Drewno. Model najpopularniejszy, ponadczasowy i uniwersalny. Cechuje się trwałością oraz zapewnia doskonałą termoizolację przez cały rok i całkiem niezłą izolacją akustyczną. Wadą tego typu drzwi może być konieczność regularnej konserwacji.
  • Stal. Stal wykorzystywana jest przy produkcji drzwi antywłamaniowych. Sprawia, że są one mocniejsze, jednocześnie niestety masywniejsze, co nie każdemu będzie odpowiadać. W przypadku stali nie trzeba aż tak zwracać uwagę na konserwacje – są to solidne konstrukcje pokryte farbą lub fornirem.
  • Aluminium. Jako tworzywo sztuczne również nie wymaga specjalnego traktowania, jak w przypadku drewna, co więcej, odpowiednio utwardzona, zapewnia skuteczną ochronę przed włamaniem, mimo to wydaje się lekka. Cechuje się wysoką odpornością na zniekształcenia termiczne. Wadą jest cena. Jeśli ktoś operuje nieco niższym budżetem, może się zniechęcić.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Dobre drzwi muszą być odporne na wilgoć, by nie zbrzydnąć po paru latach. Pamiętajmy o standardowych wymiarach 90 centymetrów szerokości i 200 centymetrów wysokości, uwzględniających potrzeby osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przy zakupie zapytajmy, czy trzeba wymienić ościeżnicę oraz o wkładkę na zamek – czy wszystko jest od razu dostępne w zestawie, czy trzeba ją dokupić.

Podsumowując, wybór drzwi to nie lada wyzwanie. Na szczęście w sklepach możemy liczyć na profesjonalną pomoc i obsługę, dzięki czemu wrócimy do domu z poczuciem dobrze podjętej decyzji. Nie zapominajmy też o tradycyjnej metodzie poszukiwań – drogą polecajek na przykład od znajomych, którzy niedawno stanęli przed podobnym wyborem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.