Wiadomości z Świętochłowic

Jak pozycja podczas snu wpływa na bóle rąk?

  • Dodano: 2022-05-27 05:45, aktualizacja: 2022-06-01 10:10

Okazuje się, że pozycja podczas snu może wpływać na bóle rąk. Pamiętajmy o tym, aby zadbać o odpowiednią higienę snu. Jeśli cierpimy na różnorodne bóle mięśniowe, trzeba wybrać idealny materac do spania. Proces zakupu łóżka nie jest łatwy, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć całą inwestycję. Prawidłowo dobrany materac zniweluje dolegliwości bólowe rąk, głowy, stawów i mięśni. Jak wybrać idealny materac? Jak pozycja snu wpływa na bóle rąk? O czym warto wiedzieć? Dlaczego pozycja podczas snu jest tak ważna?

Najważniejszy jest materac

Jeśli zależy nam na komfortowym i zdrowym śnie, nie możemy pomijać zakupu odpowiedniego materaca. Na uznanie zasługuje materac w Chorzowie - producent dokłada wszelkich starań, aby sprostać wymogom rynkowym. Co jest najważniejsze w trakcie wyboru? Nie możemy pomijać odpowiedniego materiału, doskonałej jakości, cenionej marki i danej wielkości materaca. Ponadto, po zakupie trzeba dbać o ten przedmiot. Systematyczne czyszczenie i wietrzenie jest niezwykle ważne. Co ciekawe, materac pozwoli nam każdej nocy dobrać odpowiednią pozycję, która zniweluje ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych. Bóle mogą dotknąć osoby w każdym wieku. Jeśli po przebudzeniu bolą nas ręce, głowa czy mięśnie, to może być znak, że materac nie spełnia naszych oczekiwań. 

Pozycja podczas snu a bóle rąk

Warto zauważyć, że odpowiednia pozycja podczas snu ma wpływ na zdrowie każdego człowieka. Nienaturalne pozy doprowadzą do różnorodnych dolegliwości bólowych i dyskomfortu. Sypialnia powinna być miejscem, które kojarzy nam się z wypoczynkiem i odprężeniem, a nie z bólem rąk czy innych części ciała. Nie od dziś wiadomo, że ważna jest też jakość wypoczynku nocnego. W czasie snu głębokiego dochodzi do odbudowy chemicznej mózgu na komórkowym poziomie, co prowadzi do regeneracji mięśni. To z kolei sprawia, że bardzo ważna jest odpowiednia pozycja. Najbardziej polecane jest spanie na plecach. Lekarze wskazują, że jest to naturalna pozycja człowieka, gdzie wszelkie procesy w organizmie toczą się optymalnie. Dobrym rozwiązaniem jest także kładzenie się na lewym boku. Sen w tej pozie wspomaga pracę układu pokarmowego, a serce lepiej pompuje krew.

Najgorszą opcją jest pozycja embrionalna. Polega ona na leżeniu na boku, z nogami podkurczonymi do brzucha. Pamiętajmy o tym, że embrionalna pozycja wpływa na bóle rąk, stawów, szyi, głowy i kręgosłupa. Te części ciała przez długi czas są nienaturalnie wygięte. Kolejne kiepskie rozwiązanie to spanie na brzuchu. Wpływa ono na nadmierny ucisk żołądka, co grozi nawet niedotlenieniem. W efekcie rano obudzimy się zmęczeni i będziemy odczuwać ciśnienie w okolicach skroniowych. 

Niezwykle popularny jest materac przy bólach pleców. W sytuacji, gdy często cierpimy na dolegliwości bólowe, taki materac może być wybawieniem. Postawmy na doskonały jakościowo produkt, co da nam pewność długiego użytkowania. Jak widać, pozycja w trakcie snu ma spore znaczenie. Nieodpowiednie pozycje wpływają nie tylko na bóle rąk, lecz także innych części ciała. Budzimy się zmęczeni, z dolegliwościami bólowymi i zirytowani, co nie jest dobrym rozpoczęciem dnia. Jeśli posiadamy odpowiedni materac, możemy zniwelować ryzyko wystąpienia bólu. Ponadto, podczas zasypiania warto kontrolować to, jaką pozycję przyjmujemy. Zalecane jest spanie na plecach. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.