Wiadomości z Świętochłowic

Jak przygotować perfekcyjne chrzciny?

  • Dodano: 2019-06-24 11:30

Rodzice malutkiego dziecka nie narzekają na nadmiar czasu. Wręcz każda chwila poświęcona jest nowemu domownikowi i trudno pochylić się nad jakimkolwiek innym tematem. Organizacja chrzcin jednak jest niezwykle ważna dla każdego rodzica. Często jest to pierwsze spotkanie członków bliższej i dalszej rodziny z dzieckiem oraz jedno z pierwszych wyjść mam po ciąży. Zobacz, jak przygotować chrzciny doskonałe.

Sala

Obecnie coraz częściej rodzice decydują się na zorganizowanie przyjęcia z okazji chrzcin w sali, restauracji lub gdziekolwiek poza własnym mieszkaniem. Nic dziwnego! Powoli wraca moda na huczne świętowanie tej uroczystości. Coraz częściej lista gości składa się z 20-30, a nawet 100 osób. O ile przy pierwszej wartości możemy myśleć o organizacji chrzcin w domu, o tyle przy drugiej już nie ma takiej opcji. Zorganizowane chrzcin w sali jest też niejednokrotnie tańsze niż wyprawienie przyjęcia w domu. Zwłaszcza kiedy doliczony zostanie czas, który zostanie poświęcony na gotowanie, sprzątanie, podawanie do stołów, zmywanie i znowu sprzątanie.

Tort

Chrzciny to niezwykły czas i dla rodziców i dla rodziny, dlatego obecność tortu na tego typu uroczystości już od dawna jest obowiązkowa. Koniecznie zadbaj o tort na chrzcinach swojego dziecka. Torty z okazji chrztu najczęściej utrzymane są w bieli, choć możesz się zdecydować na nieco szaleństwa np. dodatki niebieskie i różowe w zależności od płci. Odradzam wybór pstrokatego i zabawnego toru na chrzciny z dwóch powodów. Po pierwsze jest to uroczystość podniosła i warto, aby tak była traktowana, a po drugie na śmieszne torty, torty z podobiznami postaci z bajek itp. przyjdzie jeszcze czas np. z okazji 1., 2., 3., czy 10. urodzin. Bardzo ciekawie prezentują się torty na chrzciny w stonowanych kolorach z uroczymi dodatkami np. bucikami, wstążkami, czy smoczkami. Nie zapomnij dodać także imienia. Pamiętaj też, aby tort na chrzciny zamówić odpowiednio wcześniej.

Prezent

Na pewno goście będą Cię dopytywać o prezenty dla dziecka. To zupełnie zrozumiałe. Twoje niemowlę samo nie może jeszcze wyartykułować swoich pragnień. Chrzest to niezwykle dostojna uroczystość, więc warto, aby prezenty również do zachowały odpowiednią powagę. W dobrym tonie są dla dziewczynki złote kolczyki lub złoty łańcuszek, niekoniecznie z obrazkiem świętym, który oczywiście nie przyda jej się od razu, ale będzie miłą pamiątką, gdy podrośnie. Medalik z wizerunkiem świętym będzie także dobrym pomysłem także dla chłopca. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także podarowanie sesji zdjęciowej. Sesje noworodkowe i niemowlęce cieszą się dużą popularnością od kilku lat. Można podarować także sesję rodzinną lub matki z dzieckiem. Wybór jest nieograniczony. Na topie są także wszelkiego rodzaju usługi bankowe (np. konto oszczędnościowe lub lokata, która zostanie zerwana dopiero w dniu 18. urodzin) lub po prostu zabawki edukacyjne (np. maty, zabawki Lamaze, siłownia dla dziecka, czy rowerek).

Na koniec

Wiadomo, że w trakcie chrzcin najważniejsze jest dziecko. Podczas przyjęcia również będzie w centrum uwagi, która dla tak małego dziecka nie jest do końca pożądana. Dziecko może być przebodźcowane , przez co zwyczajnie będzie dokazywać. Podczas poszukiwania idealnej sali na przyjęcie lub aranżując przyjęcie w domu zwróć uwagę, aby dostępne było pomieszczenie tylko dla matki z dzieckiem, gdzie będziesz mogła spokojnie przewinąć, nakarmić i w razie potrzeby uspokoić dziecko. Postaw na swoją wygodę i wygodę Twojego dziecka!

Oczywiście nie są to wszystkie punkty, które należy “odhaczyć” podczas organizacji chrzcin, jednak zdecydowanie te najważniejsze. Jeżeli masz salę, tort, pomysły na prezent i spokój to reszta przyjdzie i ułoży się sama. Powodzenia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.