Wiadomości z Świętochłowic

Jak wybrać kartacz do brody?

  • Dodano: 2022-07-29 14:15

W wyposażeniu brodatego mężczyzny nie powinno zabraknąć kartacza. Ten przyrząd nie tylko umożliwia dokładne rozczesanie zarostu. Jego najważniejszą funkcją jest pielęgnacja skóry, co jest niezwykle istotne dla jej kondycji, a co za tym idzie również wyglądu brody. Czym kierować się podczas wyboru kartacza?

Odpowiedni kartacz do brody a rodzaj włosia

Stan skóry znajdującej się pod brodą ma kluczowe znaczenie dla jej kondycji i zdrowego wyglądu. Z tego względu przy wyborze odpowiedniego kartacza należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej rodzaj oraz potrzeby. Masaż wykonany kartaczem ma za zadanie poprawić ukrwienie skóry twarzy oraz umożliwić pozbycie się martwego naskórka. Dzięki temu będzie ona w stanie wchłaniać składniki odżywcze znajdujące się w produktach do pielęgnacji brody.

Na rynku dostępne są egzemplarze wykonane z włókien syntetycznych oraz kartacze do brody z naturalną szczeciną dzika bądź świni. Poszczególne rodzaje włosia mogą różnić się grubością, długością i gęstością – te z dzika są twarde i sztywne, dlatego nie będą odpowiednią opcją dla posiadacza delikatnej, wrażliwej skóry. W takim przypadku warto sięgnąć po egzemplarze wykonane z włosia świni, które cechuje średnia sztywność. Włosie dzika jest natomiast przeznaczone w szczególności do posiadaczy długich, pokaźnych bród.

W przypadku kartaczy do brody z włosiem syntetycznym kluczowa jest jego jakość. Aby szczotka właściwie spełniała swoją funkcję, musi być wykonana z wysokiej jakości materiału np. nylonu. Takie rozwiązanie powinny rozważyć osoby ze skłonnościami do alergii, ponieważ może się zdarzyć, że zwierzęca szczecina spowoduje u brodaczy uczulenie. Podczas wyboru kartacza najważniejsze jest więc dopasowanie go do potrzeb skóry. W sytuacji, gdy nie jest ona szczególnie wrażliwa, należy kierować się długością brody oraz osobistymi preferencjami.

Kartacze do brody o różnych wielkościach

Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość szczotki. Większe kartacze umożliwiają szybkie wyszczotkowanie większej części zarostu, dzięki czemu cały proces pielęgnacji jest krótszy. Nie są jednak kompaktowe, więc raczej nie sprawdzą się u osób, które często podróżują lub spędzają znaczną ilość czasu poza domem. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie niewielka szczotka, która bez problemu mieści się w każdej kosmetyczce.

Kartacz to prawdziwy niezbędnik każdego brodacza. Odpowiednio dobrany pozwoli zatroszczyć się zarówno o skórę, jak i zarost, w efekcie przyczyniając się do zdrowego wyglądu całej brody.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.