Wiadomości z Świętochłowic

Jak zapewnić bezpieczeństwo w czasie pożaru? Klapy dymowe to obowiązkowe wyposażenie

  • Dodano: 2022-07-11 14:30

Klapy dymowe - niby każdy wie, że coś takiego istnieje ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że ich obecność w przypadku niektórych budynków jest konieczna! Stanowią one niezbędny element systemu oddymiania, bez którego funkcjonowanie jakiegokolwiek budynku niezależnie od tego, czy mieszkalnego, czy użytku publicznego nie może funkcjonować. Stosowanie klap dymowych wiąże się z zapewnieniem wysokiej ochrony przeciwpożarowej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak zamontować klapy dymowe oraz jakie korzyści niosą za sobą!

Klapy dymowe – jedno rozwiązanie dające wiele możliwości. Przekonaj się sam

Klapy dymowe są zaliczane jako jeden z głównych składowych elementów oddymiania grawitacyjnego. Poprzez to określenie rozumie się usuwanie dymu, a tym samym polepszenie widoczności na drogach ewakuacyjnych oraz obniżenie temperatury, co również ułatwia ucieczkę oraz pracę straży pożarnej. Klapę dymową można otworzyć ręcznie lub dzięki połączeniu z czujką dymu jej otwarcie następuje automatycznie po wysłaniu sygnału. Sposób działania ustala się przy tworzeniu projektu. Kiedyś klapy oddymiające pełniły tylko swoją jedną główną funkcję, jednak aktualnie producenci poszli o krok dalej. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych mogą one pełnić również funkcję wentylacyjną oraz doświetlającą. Zastosowanie przezroczystych materiałów wpływa na skuteczne przepuszczanie do wnętrza pomieszczenia dużej ilości światła naturalnego. Można śmiało wykorzystać je jako świetliki dachowe.

Gdzie zamontować klapy dymowe? Poznaj najważniejsze kwestie prawne

Jedno z najczęściej zadawanych pytań brzmi: gdzie powinny znaleźć się klapy dymowe? Ich montaż możliwy jest zarówno na płaskich jak i ustawionych pod pewnym kątem dachach. Obowiązkowo powinny być zamontowane w:

  • budynkach mieszkalnych,

  • zakładach przemysłowych,

  • budynkach publicznych takich jak urzędy, centra handlowe.

Na dużą uwagę zasługuje uniwersalność klap dymowych. Można je zamontować na dachach wykonanych z różnych materiałów. Decydując się na ich montaż należy spełnić kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim klapy dymowe muszą posiadać określone wymiary, a także powinny być równomiernie rozłożone na powierzchni dachu. Aby mieć pewność, że klapy oddymiające zostały prawidłowe zamontowane warto powołać się na wiedzę fachowców. Na stronie www.gulajski.pl/klapy-dymowe/ masz możliwość stworzenia projektu klapy zgodnego z Twoimi potrzebami. Firma Gulajski dzięki 20 – letniemu doświadczeniu doskonale wie jak wymagania powinna spełniać wybrana klapa dymowa. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje jej najwyższą klasę oraz niezawodność w poważnych sytuacjach. Już teraz możesz skorzystać z montażu przeprowadzanego przez profesjonalistów na terenie całej Polski!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.