Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Jak zaplanować wydruk naklejek?

  • Dodano: 2019-10-29 09:15

Dobrze zaprojektowana naklejka to szansa na zwrócenie uwagi potencjalnych klientów oraz dodatkowa przestrzeń do komunikacji z odbiorcami. Może również być narzędziem identyfikacji graficznej, gadżetem, jak i elementem nadającym indywidualnego charakteru aranżacji określonej przestrzeni. Duża popularność tego produktu wynika z dostępności i łatwej aplikacji.

Zastosowanie, wielkość i rodzaj naklejek

Decydując się na zakup naklejek dopasowanych do swoich potrzeb, warto przemyśleć kilka rzeczy. Po pierwsze, czy mogę zastosować dostępne gotowe wzory? Jeżeli tak, to sprawa upraszcza się maksymalnie. Pozostaje wybrać właściwy rozmiar oraz odpowiedni model naklejki. Korzystanie z gotowych projektów ma liczne zalety. Takie naklejki są zazwyczaj przystępne cenowo i dostępne od ręki. Ponadto, wszystkie gotowe wzory zostały przygotowane przez profesjonalnych grafików i są optymalne pod kątem zasad kreacji wizualnej. W skrócie rzecz ujmując – wyglądają bardzo dobrze, są czytelne i z pewnością zostanie to zauważone przez odbiorców. Jeżeli potrzebujesz naklejek ozdobnych, znaczników, naklejek informacyjnych lub ostrzegających to szeroki wybór gotowych projektów powinien zaspokoić potrzeby w pełni. 

Indywidualny projekt graficzny

Podobnie sprawy się mają w przypadku naklejek funkcjonalnych, służących do oznaczania słoików, napoi lub torebek z kanapkami. Tego typu produkty są stosowane nawet przez profesjonalne firmy gastronomiczne, które w ten sposób oznaczają opakowania z indywidualnie przygotowanymi zamówieniami. Elegancka, gotowa naklejka koresponduje bardzo dobrze z oszczędnym designem firmowych opakowań, a indywidualna wiadomość to zawsze właściwy krok w kierunku personalizacji produktu i usługi. Nieco inaczej wygląda proces zakupu, jeżeli decydujesz się na wydruk naklejek z własnego projektu. Przygotowanie grafiki warto zlecić profesjonaliście, ale przy odrobinie chęci można zaprojektować naklejkę samodzielnie. W Internecie dostępne są płatne i darmowe narzędzia upraszczające ten proces tak jak to tylko jest możliwe.

Przygotowanie pliku do wydruku naklejek

Zakładając, że znane są preferencja grupy docelowej, można przejść do kreacji. Przed przystąpieniem do pracy nad wydrukiem naklejek warto zapoznać się z podstawowymi zasadami projektowania. Z pewnością przyda się wiedza na temat optymalnej budowy układu strony i efektywnego eksponowania elementów wizualnych. Tworząc grafikę nie zaszkodzi trzymać się podstawowych wytycznych:

  • przede wszystkim projekt powinien być przejrzysty, nie warto komplikować go nadmiarem barw i zbyt dużą ilością detali.
  • Najlepiej ograniczyć się do prezentacji grafik, zdjęć i treści wprost nawiązujących do tematu związanego z przeznaczeniem naklejki.
  • Wolna przestrzeń lepiej wyeksponuje główny przekaz.
  • Warto zachować spójną typografię, więcej niż dwa rodzaje czcionek to już przesada.

Dobrze zaprojektowana naklejka wzbudzi zainteresowanie odbiorcy z grupy docelowej. Firmy korzystające z tej formy dotarcia mogą zachęcić w ten sposób odbiorców do dalszej interakcji z marką.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.