Wiadomości z Świętochłowic

Jaki kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu wybrać?

  • Dodano: 2022-12-22 11:15, aktualizacja: 2023-01-17 11:06

Praca jako instruktor praktycznej nauki zawodu wymaga odpowiednich kompetencji psychologicznych i pedagogicznych. Osoba zatrudniona na takim stanowisku czuwa nad praktycznymi aspektami nauki danego zawodu wśród uczniów czy małoletnich. Instruktor musi też realizować swoje zadania zgodnie z podstawą programową. Jest wiele kursów, które przygotowują do tego zawodu.

Kursy pedagogiczne online – czy warto?

Co raz więcej placówek oświatowych oferuje możliwość studiowania czy nauki w trybie online. Wynika to ze zmieniającej się specyfiki pracy w wielu zawodach oraz rosnącego zainteresowania studentów taką ofertą. Dobre kursy pedagogiczne, które można ukończyć online, oferuje na przykład platforma epedagog.edu.pl, za którą odpowiada Centrum Doskonalenia Zawodowego. To sprawdzona i renomowana placówka oświatowa oferująca dobre kursy pedagogiczne dla nauczycieli czy osób chcących zostać instruktorami praktycznej nauki zawodu.

Kiedy warto wybrać kurs pedagogiczny online? Przede wszystkim, jeśli chcesz dostosować tryb nauki do swojego stylu życia, pracy, czy innych zajęć. Oferta Epedagog jest tak skonstruowana, że każdy może uczyć się w swoim tempie i wtedy, kiedy ma na to czas. Ogromnym udogodnieniem dla kursantów jest fakt, że mogą logować się na zajęcia w zależności od wolnego czasu czy innych zajęć. Wybierz kurs pedagogiczny online, a zyskasz nie tylko wiedzę i certyfikat, ale także elastyczność w zarządzaniu własnym czasem.

Jakie są kursy pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu?

Zacznijmy od tego, co daje kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i z jakimi uprawnieniami się to wiąże. Po ukończeniu takiego kursu można organizować i prowadzić zajęcia z uczniami i młodocianymi oraz przyjmować praktykantów i stażystów w:

  • zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich),

  • restauracjach,

  • hotelach,

  • placówkach handlowych (sklepach),

  • zakładach produkcyjnych,

  • placówkach służby zdrowia,

  • jednostkach administracji publicznej, samorządu terytorialnego.

Epedagog oferuje standardowy kurs pedagogiczny dla instruktora praktycznej nauki zawodu, kursy w zakresie pedagogiki specjalnej do pracy z młodzieżą niepełnosprawną i inne kursy pedagogiczne związane z przygotowaniem do zawodu instruktora.

Ile kosztuje kurs instruktora praktycznej nauki zawodu?

Cena kursu pedagogicznego może się różnić w zależności od rodzaju zajęć czy placówki oświatowej, która go organizuje i certyfikuje. W przypadku kursów organizowanych przez Centrum Doskonalenia Zawodowego i platformy Epedagog cena kursów dla instruktora praktycznej nauki zawodu waha się od ok. 500 zł do 1500 zł w zależności od rodzaju i długości kursu.

Wybierz taki kurs, który najlepiej odpowiada twoim indywidualnym potrzebom, zainwestuj w siebie i postaw na wykształcenie w przyszłościowym zawodzie. Kurs kwalifikacyjny dla instruktora praktycznej nauki zawodu pozwala na pracę z młodzieżą i uczniami, daje wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.