Wiadomości z Świętochłowic

Jaki nocleg zaproponować gościom? Poznaj sprawdzone rozwiązania!

  • Dodano: 2022-12-12 11:00

Okres okołoświąteczny i ferie zimowe to czas, kiedy częściej niż zwykle przyjmuje się gości. Część z nich przyjeżdża z daleka i potrzebuje miejsca do przenocowania. Jednak nie każdy dysponuje wygodną przestrzenią do spania dla dodatkowych osób w domu. Jak sobie radzić?

Dużo zależy od tego, jacy goście planują was odwiedzić. Czy będzie to przyjaciel, czy cała rodzina z kilkorgiem dzieci? Osoby w sile wieku czy seniorzy? Każdy potrzebuje trochę innych warunków noclegowych. Jedni bezOkres okołoświąteczny i ferie zimowe to czas, kiedy częściej niż zwykle przyjmuje się gości. problemu wyśpią się na kanapie, dla innych brak osobnej łazienki może być dużym utrudnieniem. Dlatego warto wcześniej ustalić z gośćmi, czego potrzebują, żeby móc zaproponować im najlepsze rozwiązanie.

Nocleg dla rodziny z dziećmi

Najbardziej wymagającym gościom oraz większym grupom osób najlepiej będzie zaproponować wynajem pokoju w okolicznym hotelu, hostelu lub apartamencie. Osoby trzeźwo podchodzące do sprawy same z siebie zaproponują takie rozwiązanie. Jeśli poproszą o jakieś rekomendacje, warto wskazać im pokój w Katowicach. Do Świętochłowic jest stamtąd bardzo blisko, wystarczy 10 minut drogi samochodem i już można spotkać się rano przy wspólnym śniadaniu. Spanie w osobnym miejscu docenią na pewno rodziny z małymi dziećmi, które nie chcą fundować wszystkim dookoła wczesnej pobudki spowodowanej poranną aktywnością maluchów.

Miejsce do spania dla młodych osób

Studenci znani są z tego, że często nie przeszkadza im nocowanie w mało komfortowych warunkach. Takim osobom wystarczy zwykle karimata rozłożona na podłodze. Warto jednak zadbać o ich komfort – zamiast proponować kawałek podłogi, pokaż swoim gościom goodtimes.house. W tym miejscu mogą liczyć na nocleg w bardzo oryginalnych pokojach w przystępnej cenie. W dodatku znajduje się ono blisko dworca PKP, co szczególnie docenią osoby podróżujące pociągami. Może to być dobra baza wypadowa dla tych, którzy przy okazji chętnie zwiedzą centrum miasta, czy powłóczą się wieczorami po barach i pubach.

Jak przenocować seniorów?

Jeśli macie w rodzinie starsze osoby, które chcą was odwiedzić, warto jest zaproponować im nocleg w wygodnym hotelu lub apartamencie, które zapewnią im komfort. Część z nich wolałaby jednak nocować bezpośrednio u was, żeby nie czuć się obco. W takiej sytuacji wiele osób proponuje gościom swoje własne łóżko, a same decydują się na spanie na kanapie lub materacu. Warto czasem dostosować się do potrzeb starszych członków rodziny zwłaszcza, że taki stan trwa zwykle maksymalnie 2-3 dni, a dla nich może to być bardzo znaczący gest, który sprawi, że będą czuli, że są dla was kimś ważnym.

O czym nie można zapomnieć proponując nocleg w swoim domu?

Oprócz miejsc do spania takich jak kanapa, rozkładany fotel czy materac, koniecznie trzeba sprawdzić czy ma się wystarczającą ilość pościeli. Najlepiej byłoby, jakby każdy dostał swoją własną poduszkę i kołdrę. Jeśli fizycznie nie posiadacie w domu tyle rzeczy, warto pożyczyć je od życzliwych sąsiadów lub zapytać wcześniej czy spanie pod kocem lub w śpiworze nie będzie dla gości zbyt uciążliwe. Pamiętajcie też o świeżych prześcieradłach.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.