Wiadomości z Świętochłowic

Jaki prezent wybrać dla 5-latka. Najciekawsze serie LEGO

  • Dodano: 2023-10-04 12:00

Mały człowiek w wieku 4 lat jest przekonany o swojej samodzielności i dojrzałości. Chce robić wiele rzeczy sam, odkrywać świat, lecz nie znosi przy tym za dobrze porażek. Taki szkrab zadaje wiele pytań, które nierzadko przysparzają dorosłym problemy, jest bezpośredni i ma bardzo prosty sposób rozumowania.

Intensywny rozwój dziecka wiąże się z odczuwaniem przez niego skrajnych emocji zaskakujących rodziców. Warto jednak podchodzić do zachowań malucha cierpliwie i zapewnić mu odpowiednie warunki. Należy przy tym pamiętać o wyborze odpowiednich zabawek, które sprawdzą się też świetnie jako pomysł na prezent.

Zabawki edukacyjne

Najlepsze, mądre zabawki dla 4-latka wymagają od niego zaangażowania, uczą nowych rzeczy i zapewniają przy tym sporo frajdy. Takie są właśnie cechy zabawek edukacyjnych – przy ich wyborze trzeba zwracać uwagę na przedział wiekowy, dla którego są przeznaczone. Mądre zabawki zachęcają do odkrywania swoich nowych talentów i doskonalenia obecnych. Rozwijają kreatywność i angażują naraz różne zmysły. Mogą dotyczyć np. nauki pisania i czytania, liczenia czy do eksperymentowania. Popularnością cieszą się również zabawki interaktywne przekazujące informacje w ciekawy sposób przykuwający uwagę malucha. Mogą uczyć śpiewu, rytmu, a także obcego języka i wielu innych umiejętności.

Puzzle

Puzzle są trafionym prezentem dla dzieci w praktycznie każdym wieku. Trzeba tylko zwrócić uwagę na informacje znajdujące się na opakowaniu. Występują w wielu wzorach, rozmiarach i kształtach, przedstawiają postaci z bajek, zwierzęta czy inne kolorowe motywy. Elementy mają wyraziste barwy, dzięki czemu da się je łatwiej dopasować, a dziecko uniknie złoszczenia się i rozdrażnienia. Warto wybierać zestawy z większymi elementami rozwijającymi zręczność maluchów. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku zestawy zawierające do 100 puzzli.

Figurki i pojazdy

Dzieci w wieku 4 lat uwielbiają odgrywanie scenek. Taka zabawa umożliwia naukę zależności między postaciami, pobudzenie wyobraźni i układanie wielowątkowych historii. Maluchom nie potrzeba wiele, by stworzyć arenę wyścigową czy scenę walki dwóch superbohaterów. Ułatwią to figurki przedstawiające np. zwierzęta, dinozaury, postaci z bajek, komiksów czy filmów, a także ludzi. Taki prezent dla 4-latka pozwoli dziecku na stworzenie własnego świata działającego na jego zasadach, poszerzy kreatywność i zajmie czas na długo. Tego typu zabawki to lepsza opcja niż posadzenie malucha przed ekranem telewizora czy komputera.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.