Wiadomości z Świętochłowic

Jaki system prysznicowy będzie najlepszy do Twojej łazienki?

  • Dodano: 2020-10-26 09:00, aktualizacja: 2020-10-28 09:01

Urządzając łazienkę, w której stawiamy na prysznic zamiast wanny, prędzej, czy później będziemy musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: system prysznicowy natynkowy, czy podtynkowy? Wybór nie jest prosty, bo każdy z tych zestawów ma swoje wady i zalety, o których opowiemy Ci nieco więcej w dalszej części artykułu.

Systemy prysznicowe – czym się różnią?

Idealna łazienka to taka, która jest kompromisem między estetyką a funkcjonalnością. Obecnie uzyskanie takiego efektu jest prostsze, a to wszystko dzięki bogatej ofercie rozwiązań, które znajdziesz na rynku. Jednak większy asortyment potrafi czasami przyprawić o zawrót głowy, w szczególności, gdy trzeba wybrać systemy prysznicowe.

Choć zestawy natynkowe dalej są popularniejsze, to coraz większe uznanie zaczynają zyskiwać systemy podtynkowe.

Pierwsze zestawy – nazywane także naściennymi – wyprowadzone są w całości na zewnątrz. Z kolei systemy podtynkowe są schowane, a my widzimy jedynie elementy sterujące, uchwyty, wylewki czy przyciski.

Bez względu na to, na które rozwiązanie zdecydujesz się, możesz w obu przypadkach wybrać baterie jednouchwytowe lub termostatyczne. Te pierwsze wyposażone są w pokrętła ciemnej oraz zimnej wody, druga opcja ma również dwa pokrętła, ale jedno z nich odpowiada za regulację temperatury, a kolejne za intensywność strumienia wody.

Zalety systemu natynkowego

System natynkowy to klasyczny model montowany bezpośrednio na ścianie. Dostępny w wielu wersjach różniących się kształtem czy kolorystyką, dzięki czemu bez większych problemów znajdziesz model pasujący do Twojej łazienki.

Porównując oba systemy prysznicowe, zestaw natynkowy jest dużo prostszy w montażu, a co za tym idzie, również w wymianie. Minusem tego rozwiązania jest to, że łatwiej ulega on zniszczeniu, co jest związane z tym, że całość zestawu znajduje się na zewnątrz. Model jest także bardziej narażony na działanie twardej wody bądź tworzenie się osadów z mydła.

Zalety systemu podtynkowego

Dzięki temu, że cały mechanizm ukryty jest w ścianie, system idealnie pasuje do łazienki o niewielkim metrażu. Jeśli stawiasz na minimalistyczną aranżację, model podtynkowy również lepiej się sprawdzi niż zestaw natynkowy.

Kolejną zaletą zestawu jest to, że łatwiej utrzymać go w czystości oraz istnieje mniejsze ryzyko, że zepsuje się w wyniku uszkodzeń mechanicznych.

Co do wad to wymienić tutaj należy wyższe ceny i trudniejszy montaż. Pamiętaj, że zestaw podtynkowy musisz wybrać jeszcze przed położeniem płytek.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.