Wiadomości z Świętochłowic

Jakie części ze złomowiska warto kupować?

  • Dodano: 2022-02-08 08:15, aktualizacja: 2022-02-08 08:24

Złomowisko to miejsce, w którym przede wszystkim można oddać metalowe, żeliwne, aluminiowe, stalowe lub miedziane odpady, a także używane samochody. Są one tam demontowane i cięte, a części nadające się do dalszego użytkowania są wystawiane na sprzedaż. W wielu sytuacjach to szansa na zakup tanich i stosunkowo dobrych auto części, których cenach bywa nawet i kilkakrotnie niższa niż elementy oryginalne.

Po jakie części na złomowisko?

Na złomowisko warto się udać przede wszystkim w poszukiwaniu części, które nie mają na rynku swoich zamienników. Mogą to być np. kanapy czy fotele, koszt zakupu których może być nawet i o 90% niższy od nowych i wcale to nie oznacza, że są to elementy mocno zużyte. Na złomowisko trafiają nie tylko stare samochody, ale również te, które uległy wypadkowi, a skala uszkodzeń dyskwalifikuje je do naprawy.

Na szrocie warto również szukać wszelkich elementów nadwozia, tj. błotniki, zderzaki, lusterka, lampy itd. Z pewnością będą to oryginalne części, często pochodzące jeszcze z pierwszego montażu, których jakość jest o wiele wyższa niż popularne zamienniki. Ponadto opłaca się tam kupować części, które nie mają swoich zamienników, m.in. elementy silników a nawet całe zespoły napędowe.

Zakup części na złomowisku to doskonały i niedrogi sposób na wydłużenie żywotności starszych samochodów. Często się zdarza, że koszt ich naprawy przy wykorzystaniu nowych części przekracza znacznie jego wartość co jest zwyczajnie całkowicie nieopłacalne.

Jakich części nie kupować na złomowisku?

Ze względów bezpieczeństwa użytkownika pojazdu a także ewentualnego zagrożenia dla środowiska, Minister Infrastruktury wydał rozporządzenie (z dnia 28 września 2005 r.), które zawiera wykaz podzespołów zabronionych do ponownego instalowania. Są to: poduszki powietrzne, klocki hamulcowe, szczęki, uszczelniacze i przewody hamulcowe, pasy bezpieczeństwa, elementy instalacji LPG, katalizatory i tłumiki układu wydechowego oraz przeguby układu napędowego i kierowniczego a nawet pióra wycieraczek.

Jakie to jest godne polecenia złomowisko?

Przed zakupem części na złomowisku należy się upewnić, czy firma ma zarejestrowaną działalność gospodarczą i czy jest w stanie zagwarantować, że sprzedawane przez nią elementy pochodzą z legalnych źródeł.  Z pewnością godnym zaufania szrotem jest Adaxs, oferujący auto części w pobliżu Kątów Wrocławskich. Oprócz szerokiej oferty części wysokiej jakości, gwarantuje pomoc w dopasowaniu ich do konkretnego auta. Warto tutaj zaglądać i sprawdzać dostępność części samochodowych, gdyż codzienne są demontowane nowe pojazdy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.