Wiadomości z Świętochłowic

Jakie płytki ceramiczne do małej łazienki

  • Dodano: 2021-12-16 08:45, aktualizacja: 2021-12-16 09:00

Nie da się ukryć, że w przypadku nieco mniejszych łazienek wykończenie podłóg i ścian to dość problematyczna kwestia, która wymaga od nas szczególnej uwagi. Odpowiednie ułożenie płytek to niemalże gwarancja optycznego powiększania przestrzeni. Jakie płytki okażą się najlepsze do małej łazienki? Jaki kolor płytek będzie najbardziej odpowiedni do małej łazienki? W jaki sposób układać płytki w małej łazience na podłodze? Ile może kosztować nas układanie płytek w niewielkiej łazience? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Jakie płytki okażą się najlepsze do małej łazienki?

Ogromną rolę podczas układania płytek w małej łazience ma wielkość kafelek. Przez wielu specjalistów zalecane są duże modele, których wielkość wynosi niekiedy nawet 60 x 60 cm. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na wybór nieco jaśniejszych kolorów, wówczas możemy liczyć na efekty optycznego powiększenia wnętrza, co dla wielu ma ogromne znaczenie. W małych łazienkach w sposób szczególny mogą zaprezentować się płytki z połyskiem, które mają pozytywne właściwości co do odbijania światła- wśród nich wyróżnić możemy gres polerowany i gres szkliwiony. Nie wszyscy jednak preferują płytki o dużych rozmiarach. Czy możliwe jest wówczas zastosowanie nieco mniejszych egzemplarzy? Jak najbardziej! Pamiętajmy jednak o podstawowej kwestii, a mianowicie odpowiednio dobranemu kolorowi fug. Dzięki temu przestrzeń będzie ciekawie prezentować się pod względem wizualnym. Coraz większą popularnością cieszą się płytki drewnopodobne, które to są niemalże gwarancją optycznego ocieplenia niewielkiej łazienki.

Jaki kolor płytek będzie najbardziej odpowiedni do małej łazienki?

Kolejnym aspektem, który powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru płytek dla małej łazienki https://www.mwf.com.pl/jak-ukladac-i-dobierac-plytki-ceramiczne/, jest wybór odpowiedniego koloru. Wbrew pozorom kwestia ta jest dość problematyczna, bowiem wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji. W sposób szczególny zalecane są jednak duże kafle o stosunkowo jasnych odcieniach. Do najczęściej wybieranych możemy zaliczyć następujące kolory: śnieżna biel, beż, kość słoniowa, szarość. Oczywiście nie oznacza to, że konieczne jest zrezygnowanie z bardziej wyrazistych barw. Możemy je wykorzystywać, jednak w sposób przemyślany i nieco bardziej odpowiedzialny. Przykładem są chociażby wnęki lub pojedyncze paski nad umywalką. Decydując się na wnętrze, które jest urządzone w jednym kolorze, należy wybierać płytki o różnorodnych wymiarach i fakturze. Tylko w taki sposób pomieszczenie nabierze głębi.

W jaki sposób układać płytki w małej łazience na podłodze?

W małych łazienkach powinno zależeć nam na tym, aby optycznie wyglądały one na możliwie największe. Zgodnie z tym, specjaliści zalecają, aby układać kafle w poziomie. Przykładowo ciekawym rozwiązaniem są płytki podłogowe o dużym formacie - ich optymalny wymiar może wynosić 60 x 30 cm. Dodatkowo warto zastosować także inną sztuczkę aranżacyjną, która polega na tym, że na tle jasnej płaszczyzny możemy ułożyć kontrastujący kolorystycznie pas kafli. Nieco inaczej wygląda to w przypadku, jeśli chcemy także optycznie podwyższyć sufit. Wtedy kluczowe jest ułożenie płytek pionowo. Specjaliści w zakresie aranżacji wnętrz twierdzą, że w wąskich i długich pomieszczeniach zaleca się stosowanie jasnych i połyskujących kafelek, natomiast na krótszej ścianie kafelki w ciemnych i matowych kolorach. Doskonałą kompozycją, wyróżniającą się spośród pozostałych, jest ułożenie płytek czarno-białych w szachownicę lub w karo- w zależności od indywidualnych preferencji. Osoby, które w sposób szczególny cenią sobie stonowane wykończenia, mogą wykorzystać możliwość płytek drewnopodobnych lub gresu w kolorze jasnoszarym, ewentualnie jasnobeżowym.

Ile może kosztować nas układanie płytek w niewielkiej łazience?

Dla wielu osób dość zastanawiająca może okazać się kwestia kosztów związanych z układaniem płytek w małej łazience http://ceramixplytki.pl. Warto zdawać sobie w tym miejscu sprawę, że udzielenie jednoznacznej odpowiedzi w tym zakresie to dość problematyczne zadanie. Ceny płytek regularnie ulegają zmianie. Dodatkowo koszt usługi zależny jest od tego, w jakiej lokalizacji się znajdujemy. Wpływ na końcowy koszt mają także inne czynniki, wśród których najczęściej wyróżnia się jakość wykonania, obszar pokrywany kafelkami, rozmiar materiałów, sposób montażu. Niestety najwięcej zapłacimy za układanie płytek w kształty karo i mozaiki. Okazuje się, że tego typu usługi to koszt nawet 170 zł za metr kwadratowy. Nieco bardziej korzystnie wygląda to w przypadku małych płytek i gresu- koszt wynosi od 110 do nawet 140 zł za metr kwadratowy. Zdecydowanie najtańsze okaże się układanie kafli o standardowych wymiarach, czyli 30 x 30 cm. Średnia cena oscyluje w granicach 90 zł za metr kwadratowy. Pamiętajmy o tym, że wartości te mogą różnić się w zależności od tego, na jaką firmę się zdecydujemy, a także w jakiej lokalizacji usługa jest wykonywana.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.