Wiadomości z Świętochłowic

Jesienne spacery z psem - o czym należy pamiętać?

  • Dodano: 2020-09-30 10:15

Jesienna aura nie zachęca do częstszych spacerów z psem. Nie warto jednak z tego rezygnować, nawet gdy pogoda nie zachęca do wyjścia na zewnątrz. Dla psa ruch jest równie ważny, co dla człowieka. Jak przygotować siebie, a co najważniejsze psa do wyjścia na spacery w zimne, deszczowe i wietrzne dni? Podpowiadamy.

Jesienna aura nie zachęca do częstszych spacerów z psem. Nie warto jednak z tego rezygnować, nawet gdy pogoda nie zachęca do wyjścia na zewnątrz. Dla psa ruch jest równie ważny, co dla człowieka. Jak przygotować siebie, a co najważniejsze psa do wyjścia na spacery w zimne, deszczowe i wietrzne dni? Podpowiadamy. 

Jak przygotować psa do jesiennych spacerów? 

Jesień to czas, gdy szybko robi się ciemno, często pada i jest coraz chłodniej. Pogoda jest kapryśna i z dnia na dzień diametralnie się zmienia. Właściciele psów w żaden sposób jednak nie uciekną od wyprowadzania ich regularnie na spacery. Jak przygotować psiaka na jesienne spacery? 

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na to, jakie składniki znajdują się w diecie naszego pupila. Czy dostarczamy mu wystarczającej ilości witamin? Jesienią warto zadbać o to, aby dieta naszego psa byłą bogata w cynk, witaminy, kwasy tłuszczowe i beta karoten. Gdy zajdzie taka potrzeba, po konsultacji z lekarzem weterynarii, psu możemy podać również preparaty zwiększające jego odporność w tabletkach. 

Jesienią warto również rozejrzeć się za ubrankiem dla naszego czworonoga. Psy wyglądają w nim nie tylko ładnie i słodko, ale ma ono również funkcję ochronną. Zabezpiecza przed wiatrem, chłodem i deszczem. Ubranko należy zastosować szczególnie w przypadkach psów o krótkiej i cienkiej sierści. Jest wiele możliwości - na rynku bowiem znajdziesz różnego rodzaju kurtki, golfy, kamizelki czy sweterki dla psów. Wykonane są one zazwyczaj z polaru lub materiałów wodoodpornych. Znaleźć można również szeroką gamę wzorów i kolorów. Warto jednak zwrócić uwagę na szczególny ważny aspekt, jakim jest wygoda. Ubranko dla zwierzaków nie powinno przede wszystkim krępować ruchów pupila. Kupujesz je przez Internet? Wówczas zwróć szczególną uwagę na wybór właściwego rozmiaru.  

Krótkie, pochmurne jesienne dni to czas, gdy niezwykle ograniczona jest widoczność naszego zwierzaka. Wówczas warto zwrócić uwagę na to, aby pies był widoczny zawsze, nawet gdy będzie biegał w parku i bawił się z innymi psami. Konieczne jest więc zapewnienie mu elementów odblaskowych, które sprawią, że będzie on bardziej widoczny. Mogą one znajdować się na ubranku oraz przy obroży, a także na smyczy.  

Jesienne spacery - bezpieczeństwo na pierwszym planie

Na rynku znaleźć można również z łatwością lampki sygnalizacyjne, które bez trudu przytwierdzić można do obroży lub smyczy. U mniejszych zwierzaków idealnie sprawdzą się odblaskowe szelki, które dzięki widocznym elementom zwiększą bezpieczeństwo pupila w każdej sytuacji. Decydując się na wybór elementów odblaskowych, warto pamiętać o tym, aby były one nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne dla pupila. W sklepach internetowych znaleźć można różnego rodzaju akcesoria, takie jak smycze Flexi i zabawki Boomer Ball. Przygotuj pupila na jesienne dni i spraw, by przebywanie na dworze, nawet po zmroku było dla zwierzaka bezpieczne. Unikniesz w ten sposób przykrych wypadków, a Twój pupil będzie zdrowy i co najważniejsze - szczęśliwy, nawet pochmurną jesienią. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.