Wiadomości z Świętochłowic

Karmienie piersią – jak sobie ułatwić?

  • Dodano: 2022-09-27 06:15, aktualizacja: 2022-09-27 06:25

Okres karmienia piersią jest określany przez specjalistów jako coś zdecydowanie ważniejszego niż tylko dostarczanie pokarmu noworodkowi. To moment, w którym wytwarza się wyjątkowa więź pomiędzy matką a dzieckiem! Jednak czynność ta nie zawsze wiąże się wyłącznie z przyjemnością. Jak karmić niemowlaka, aby podnieść swój poziom komfortu? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

Jak wybrać odpowiednią pozycję do karmienia piersią?

Początkowo karmienie piersią może wiązać się z dyskomfortem, który będzie spowodowany głównie brakiem doświadczenia i wiedzy, co dla matki, ale i noworodka będzie najlepsze. Dlatego warto zorganizować sobie miejsce przeznaczone do karmienia, w którym umieścimy wygodny fotel i poduszkę lub miękki rogal. Każdy z tych dodatków ma za zadanie podnieść komfort mamy, podczas karmienia, które może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Ważne, aby Twoja pozycja zapewniała odpowiednie podparcie dla pleców, rąk i nóg. Dzięki temu odciążysz kręgosłup i unikniesz uciążliwego bólu.

Jeśli z różnych powodów nie możesz karmić piersią, wybierz odpowiednią butelkę, a jednocześnie nie zapominaj o zachowaniu odpowiedniej pozycji podczas karmienia. To ważne ze względu na komfort matki i bezpieczeństwo dziecka. Karmienie butelką na leżąco stwarza ryzyko zakrztuszenia się. Dlatego dziecko nie może leżeć płasko, ale jego główka i tułów powinny być w linii prostej. Niech butelka znajduje się w pozycji poziomej, ze smoczkiem skierowanym ku górze podniebienia, aby uruchomić odruch ssania.

Laktator – czy warto go kupić?

Laktator stał się jednym z podstawowych elementów wyposażenia młodych mam. Dlaczego? Głównie ze względu na wygodę. Odciągacz do mleka sprawdzi się w przypadku nadmiaru pokarmu, który warto zgromadzić (można nawet zamrozić) na czas, w którym będzie go mniej. Laktatory ręczne i elektryczne doceniają także kobiety, które mają trudności z utrzymaniem ciągłej dostępności pokarmu. Laktator wpływa też na pobudzenie produkcji mleka. Stał się także przyjacielem kobiet, które powracają do aktywności zawodowej, a wciąż chcą dokarmiać swojego malucha. To przydatny gadżet podczas wyjazdów, kiedy nie masz możliwości przystawienia niemowlęcia do piersi.

Jak karmić niemowlaka, by czuć się komfortowo?

Jeśli uda Ci się wypracować komfortowe sposoby karmienia piersią, dojdziesz do wprawy, aby podejmować tę czynność nie tylko w ustalonym miejscu w domu, ale także poza nim. Jeśli udajesz się w podróż lub spotkanie w rodzinnym gronie i zamierzasz karmić piersią – załóż biustonosz i koszulkę, która ułatwi Ci to zadanie. Te elementy garderoby powinny zapewniać nieograniczony dostęp do piersi, a jednocześnie być wykonane z delikatnych i oddychających materiałów. Nie mogą krępować ruchów i muszą zapewniać odpowiedni poziom higieny. W ofercie sklepu Babyono znajdziesz biustonosze w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych, dzięki czemu dopasujesz produkt do swoich potrzeb. Zwróć uwagę także na wkładki laktacyjne, które wchłaniają wycieki mleka i zapewniają komfort karmiącym mamom.

Jak widzisz, wystarczy kilka praktycznych zmian, aby podnieść własny komfort i zapewnić bezpieczeństwo maluchowi. Wraz z upływającym czasem nabierzesz praktyki, która pomoże Ci podczas karmienia piersią. Zaufaj własnemu doświadczeniu!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.