Wiadomości z Świętochłowic

Kłopoty z trawieniem nie dają o sobie zapomnieć? Sprawdź, jak sobie z nimi poradzić

  • Dodano: 2021-11-18 10:30

Jedzenie ma przede wszystkim sprawiać przyjemność. Nie ma lepszego sposobu na poprawę humoru niż obiad w ulubionej restauracji czy pizza w towarzystwie przyjaciół. Niestety po obfitym posiłku wielu z nas cierpi z powodu kłopotów trawieniem i zaparć, które mogą na dobre zdezorganizować resztę dnia. Istnieje jednak kilka sprawdzonym metod, dzięki którym będziecie mogli uniknąć tych nieprzyjemności. Znajdziesz je w poniższym poradniku. 

Pełnowartościowa dieta i regularne posiłki to podstawa. Co jeść, by cieszyć się lepszym trawieniem?

Jeśli zbyt pofolgujemy sobie przy stole, nasz układ trawienny zapewne szybko da o tym znać.  Zaburzenia trawienia, będącego bardzo złożonym procesem, mogą objawiać między innymi poprzez ból brzucha, uczucie ciężkości, zgagę czy zaparcia. To dość częsta przypadłość dotykająca osoby w różnym wieku. Zwłaszcza, że w obecnych, intensywnych czasach często nie mamy nawet chwili na to, by zastanowić się nad naszymi praktykami żywieniowymi. Ciężkostrawna dieta, w której dominują przetworzone i tłuste posiłki, a także częsta ekspozycja na stres, zdecydowanie nie ułatwiają zadania żołądkowi i wątrobie. 

By zniwelować niedogodności związane z nieprawidłowym trawieniem powinniśmy przede wszystkim zadbać o to, by nasza dieta była bardziej zbilansowana, a posiłki mniejsze i spożywane w równych, 3-4 godzinnych odstępach czasu. Jadłospis należy wzbogacić więc o większą ilość warzyw i owoców, a także produkty pełnoziarniste. Są one bowiem doskonałym błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Znajdziemy go również w kaszach, otrębach, płatkach zbożowych i niełuskanym ryżu. Na naszej talerze rzadziej winno trafiać tłuste mięso i pełne konserwantów gotowe dania. Nie zapominajmy też, by każdego dnia wypijać od 1,5 do 2 litrów niegazowanej wody. Metabolizm poprawią także nawet niewielka dawka aktywności fizycznej i ograniczenie  szkodliwego dla wątroby (i nie tylko) alkoholu.

Niespokojnemu żołądkowi pomóc mogą naturalne suplementy ajurwedyjskie

Co więcej, nasz układ trawienny możemy wspomóc naturalnymi suplementami poprawiającymi trawienie i pracę wątroby. Wśród nich prawdziwy renesans przeżywają te wytarzane w oparciu o zasady Ajurwedy, medycznej nauki której podstawy opracowano w Indiach już przed pięcioma tysiącami lat. Od około wieku ten holistyczny system uzdrawiania wykładany jest na uniwersytetach jest na indyjskich uniwersytetach, a w 1979 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie uznała za jedną z koncepcji zdrowia i terapii. Na kłopoty z układem trawienia doskonale sprawdzą się ajurwedyjskie herbaty i soki aloesowe. Z kolei wątrobę wzmocnią i oczyszczą z toksyn tabletki Kutki oraz zioła do picia Punarnavarishta. Wśród ajurwedyjskich suplementów, które kupisz na https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/, znajdziemy także kapsułki oczyszczające jelita i proszki na zaparcia. Wszystkie te produkty zakupimy w sklepie DEVA Harmony, który przygotował też atrakcyjne cenowo zestawy specjalnie dla osób chcących na zawsze zapomnieć o trawiennych dolegliwościach. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.