Wiadomości z Świętochłowic

Konto firmowe nie musi nic kosztować. Jak takie znaleźć?

 • Dodano: 2024-01-26 11:15

Opłaty za prowadzenie kont firmowych niezmiennie są uwzględniane w regulaminach banków. Nie oznacza to jednak, że za każdą usługę trzeba ponieść pewien koszt. Wręcz przeciwnie, dzięki kilku prostym sposobom można zredukować niepotrzebne wydatki do zera. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z kilku trików!

Sposób na szybkie znalezienie ofert kont firmowych

Od reklam produktów finansowych nie sposób uciec, ponieważ są publikowane wszędzie tam, gdzie ktoś może je zobaczyć. Nie zawsze jednak da się z nich wyczytać wszystkie potrzebne informacje.

Właśnie dlatego dużą popularnością cieszą się internetowe porównywarki ofert. Dostępny bez przeglądania stron banków ranking kont firmowych, który można znaleźć m.in. na stronie internetowej https://mambiznes.pl/ranking-kont-firmowych, to prosty i szybki sposób na wybór usługi najlepiej dopasowanej do potrzeb własnej działalności gospodarczej.

Czego można dowiedzieć się z rankingu kont firmowych?

Z zestawienia prowadzonego przez serwis MamBiznes.pl można błyskawicznie dowiedzieć się tego, co w reklamach prezentowane jest małym drukiem. Wystarczy rozwinąć zakładkę „Szczegóły konta”, żeby poznać stawki za:

 • prowadzenie konta firmowego;
 • korzystanie z karty płatniczej;
 • transakcje w bankomatach;
 • przelewy.

Konto firmowe z dodatkowymi usługami dla przedsiębiorców

Poza podstawowymi danymi przedsiębiorcy otrzymują komplet danych na temat dodatkowych usług. Wiele osób ma szansę zainteresować możliwość zlecenia bankowi obsługi księgowej.

Dla prowadzących działalność nie tylko w Polsce przydatny będzie kantor z preferencyjnymi kursami wymiany walut. W Świętochłowicach, mieście położonym blisko granicy z Czechami i względnie niedaleko od Niemiec, taka usługa nabiera szczególnego znaczenia.

Przedsiębiorcy korzystający z portalu MamBiznes.pl zyskują też szybki dostęp do informacji o promocjach. Przy każdej ofercie znajduje się szczegółowy spis warunków otrzymania pieniędzy. Taka forma prezentacji ułatwia podjęcie decyzji, ponieważ szansa na zdobycie bonusu to kwestia indywidualna. Dla przykładu jedną osobę mogą zainteresować zwroty za paliwo, a drugą bardziej przekona cashback za zakupy.

Tanio, ale nie za darmo. Jak ustrzec się opłat za konto firmowe?

Przejrzysty sposób prezentacji rankingu nie pozostawia wątpliwości co do tego, jak zminimalizować prowizje za poszczególne usługi. W tym zadaniu pomagają same banki, którym zależy na przekonaniu jak największej liczby klientów. Dzięki temu bez posiadania eksperckiej wiedzy za ROR można nie płacić ani grosza. Do osiągnięcia tego celu wystarczą:

 • aktywne korzystanie z rachunku firmowego;
 • regularne używanie karty przypisanej do konta;
 • wypłacanie gotówki tylko w niektórych bankomatach.

Koszt utrzymania konta firmowego

Najlepszym przykładem świadczącym o tym, że opłaty za prowadzenie konta firmowego odchodzą w przeszłość, są zerowe stawki za tę usługę. Ofert z widełkami cenowymi ubywa, a do tego nawet w ich przypadku łatwo całkowicie uniknąć płacenia prowizji. Najczęściej wystarczy zapewnić niewielki wpływ na rachunek (np. 2000 zł), by stawka za jego prowadzenie w danym miesiącu spadła do zera.

Prowizja za kartę płatniczą

Zrealizowanie wymogu uprawniającego do darmowego korzystania z karty jest równie proste. Co trzeba zrobić? Nic więcej niż po prostu nią płacić. Do zapewnienia sobie upustu wystarczy wykonać kilka transakcji zbliżeniowych w miesiącu. Czasem zamiast tego warunku pojawia się minimalna kwota, którą należy osiągnąć. Na szczęście nie bywa ona wysoka, ponieważ zwykle nie przekracza kilkuset złotych.

Stawki za wypłaty gotówki

Posługiwanie się banknotami i monetami to coraz rzadsze zjawisko, zwłaszcza w przypadku dokonywania zakupów na firmę i transakcji między przedsiębiorstwami. Jeśli jednak gotówka jest potrzebna, najlepiej wybrać ofertę banku, który ma dużo własnych bankomatów lub podpisał umowę z właścicielem (inną instytucją bądź operatorem płatności), który dysponuje rozbudowaną siecią urządzeń.

Za którą usługę najtrudniej uniknąć prowizji?

Jak widać, niepotrzebnych wydatków na podstawowe usługi bankowe, można uniknąć w niezwykle prosty sposób. Niestety, ta prawidłowość nie dotyczy przelewów. Przedsiębiorcy powinni więc zwrócić szczególną uwagę na to, która placówka rezygnuje z opłaty za nie. W większości przypadków klienci mogą wysyłać pieniądze za darmo, ale tylko w ramach miesięcznego pakietu.

Usługa odpłatności za przelewy jak mało która odróżnia banki od siebie. Dostępne pakiety to czasem 10 darmowych transakcji w miesiącu, a gdzie indziej wielokrotnie więcej. Zdarzają się również oferty, w których przedsiębiorca ponosi koszty wyłącznie za transfery pieniędzy na zagraniczne konta. Stawki za tę usługę na szczęście są niskie niezależnie od instytucji i rzadko przekraczają złotówkę za pojedynczy przelew.

Jak zdobyć bonusy finansowe dodawane do kont firmowych?

W ofertach banków niekiedy widnieją duże kwoty bonusów, które właściciele firm mają szansę zyskać za podpisanie umowy. Szczegółowe rozpiski warunków prezentowane na witrynie MamBiznes.pl skłaniają do przemyślenia, którą z propozycji warto brać pod uwagę. W wielu przypadkach okazję zdobycia całej sumy dodatkowych środków ma ograniczone grono przedsiębiorców.

Za co można dostać pieniądze? Placówki przyznają kilkaset złotych m.in. za skorzystanie z:

 • samej oferty banku, czyli podpisanie umowy o prowadzenie konta firmowego;
 • zapewnienie określonych wpływów w miesiącu;
 • możliwości wzięcia terminalu płatniczego;
 • innego produktu finansowego – na ogół kredytu na firmę albo leasingu sprzętu i pojazdów;
 • zwrotów za tankowanie na wybranych stacjach paliw bądź zakupy w niektórych sieciach sklepów spożywczych i na portalach aukcyjnych;
 • systemu poleceń, czyli zarekomendowanie oferty banku innym osobom prowadzącym działalność gospodarczą (premia jest wypłacana dopiero po podpisaniu przez nie umowy).

Przedsiębiorcy zainteresowani dodatkowym zarobkiem tylko część premii mogą dostać więcej niż raz. Co ważne, nawet takie bonusy są dostępne tylko przez pewien czas. Wraz z końcem okresu promocji (zwykle wynosi rok lub dwa) żadne profity finansowe nie są już wypłacane. Dla stałych klientów banki przygotowują inne zachęty np. nisko oprocentowane kredyty na firmę.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.