Wiadomości z Świętochłowic

Kredyt dla firm na rozwój działalności

  • Dodano: 2020-02-28 16:00

Założenie własnej działalności to spory wydatek. Zanim firma zacznie na siebie zarabiać, młody przedsiębiorca musi najpierw zainwestować. A co w przypadku, gdy nie ma wystarczających środków? W takiej sytuacji najprościej będzie zwrócić się po kredyt dla firm. Zwłaszcza że banki coraz częściej oferują przedsiębiorcom kredyty na start, które pozwalają sfinansować początki działalności.


Na czym polega kredyt dla firm na start?
Kredyt dla firm na start to rodzaj bankowego dofinansowania, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy, obecni na rynku krócej niż 12 miesięcy. Co ważne, o kredyt na start mogą starać się także osoby, które dopiero planują zarejestrować działalność. I choć nie każdy bank posiada ten rodzaj kredytu dla firm w swojej ofercie, to większość przedsiębiorców będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie źródło finansowania na start.


Jak uzyskać kredyt dla firm na start?
Uzyskanie kredytu na start wymaga od przedsiębiorcy dopełnienia różnych formalności. Bank przede wszystkim poprosi o dostarczenie odpowiedniej dokumentacji, w tym dokumentów potwierdzających zarejestrowanie działalności oraz numer NIP i REGON. Dodatkowo bank będzie chciał poznać zdolność kredytową firmy, więc konieczne będzie przedstawienie wyciągu z konta firmowego.


Natomiast, jeśli jeszcze nie prowadzisz firmy, niektóre banki nie tylko rozpatrzą twój wniosek o kredyt dla firm na start, ale i pomogą w załatwieniu formalności związanych z zakładaniem działalności.


Kolejnym dokumentem, który musisz dostarczyć do banku bez względu na to, czy już zarejestrowałeś działalność, czy dopiero zamierzasz to zrobić, jest biznesplan. I to nie byle jaki. Biznesplan, który pomoże przekonać bank, że warto udzielić Ci dofinansowania, powinien być w pełni profesjonalny, szczegółowy i przejrzysty. Jeśli nie wiesz, jak stworzyć taki dokument, najlepiej skorzystaj z pomocy profesjonalisty. W przeciwnym razie możesz stracić szanse na uzyskanie środków, które są niezbędne do rozwoju Twojej firmy.


Czy warto korzystać z kredytu dla firm na start?
W wielu przypadkach sięgnięcie po kredyt dla firm na start to jedyna szansa na uruchomienie działalności i bycie konkurencyjnym od pierwszego dnia na rynku. Pieniądze z takiego kredytu powinny zostać spożytkowane tak, aby jak najszybciej zaczęły na siebie zarabiać. I tylko na tego typu wydatki warto zaciągać kredyt na początku prowadzenia działalności. Jeśli jednak marzy Ci się nowiuteńki ekspres do kawy, to raczej wstrzymaj się z jego zakupem, dopóki Twoja firma po prostu na niego nie zarobi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.