Wiadomości z Świętochłowic

Kwas hialuronowy - dlaczego warto korzystać z jego właściwości?

  • Dodano: 2019-12-05 14:30

Kosmetologia cały czas się rozwija. Powstają coraz to nowsze kosmetyki, które mają wspomóc codzienną pielęgnacje. Mocno rozwija się także gałąź zabiegów kosmetycznych wykonywanych nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale również salonach piękności. Poniżej przyjrzymy się kwasowi hialuronowemu, który pojawia się zarówno w produktach do pielęgnacji jak i zabiegach.

Kwas hialuronowy – najważniejsze właściwości

Najczęściej wymienianą właściwością kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody. Nic w tym dziwnego bowiem jest ona naprawdę zaskakująca. Potocznie jego cząsteczki porównuje się do gąbki. Wszystko przez to, że potrafi on związać cztery tysiące razy więcej wody niż sam waży. Jest to niesamowity wynik. Dlatego też to właśnie jemu przypisuje się dbałość o odpowiednie nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy jest również składnikiem odpowiedzialnym za utrzymanie protein strukturalnych. Oznacza to, że ma realny wpływ na napięcie, sprężystość, a także elastyczność skóry. Właśnie dlatego, gdy zaczyna go brakować pojawiają się problemy z utrzymaniem konturu twarzy. Warto również zaznaczyć, że znajduje się on w przestrzeniach międzykomórkowych, ściankach naczyń krwionośnych, mazi stawowej, a nawet w ciele szklistym oka. W związku z tym ostatnim dodawany jest on do płynów do soczewek kontaktowych.

Kwas hialuronowy – zabiegi z jego udziałem

W związku z tym, że kwas hialuronowy ma tak istotny wpływ na utrzymanie skóry w dobrej formie to salony kosmetyczne, a także cały przemysł kosmetologiczny robią wszystko by móc go dodatkowo zaaplikować. Zwłaszcza, że jego naturalna produkcja w ludzkim organizmie zaczyna zwalniać już w 25 roku. Salony kosmetyczne takie jak http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/strzal-w-10/ proponują swoim klientką zabiegi wypełniania kwasem. Jest to metoda bardzo skuteczna, a przy tym niosąca za sobą małe ryzyko powikłań i reakcji alergicznych. Kwas hialuronowy można dostarczać skórze również przy pomocy ogólnodostępnych kosmetyków. Niestety ich stosowanie nie ma już tak szybkich i od razu widocznych rezultatów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.