Wiadomości z Świętochłowic

Licytacje komornicze łódzkie – sprawdź, dlaczego warto kupić na nich nieruchomość!

  • Dodano: 2023-01-18 14:00

Komercyjny rynek nieruchomości może okazać się niezadowalający dla niektórych inwestorów, zwłaszcza tych, którzy poszukują mieszkań, domów lub działek w atrakcyjnych lokalizacjach i w przystępnej cenie. Pogodzenie tych warunków jest możliwe, a rozwiązanie mogą stanowić licytacje komornicze w łódzkim. Kupisz na nich nie tylko lokale mieszkalne, lecz także obiekty biurowe czy przemysłowe. Sprawdź, jaki potencjał mają w sobie licytacje komornicze!

Dlaczego warto kupować na licytacjach komorniczych?

Przede wszystkim ze względu na atrakcyjne ceny – w pierwszym terminie licytacji kwota wywołania stanowi 3/4 wartości rynkowej nieruchomości, w drugim spada do 2/3. Jest to zatem szansa, aby szybko nabyć dom, mieszkanie lub inny obiekt w cenie niższej niż na rynku komercyjnym. Warto jednak pamiętać, że po wygranej licytacji kwota musi zostać wpłacona w całości w przeciągu dwóch tygodni, dlatego trzeba dobrze zweryfikować swoje możliwości finansowe przed przystąpieniem do licytacji. 

O czym musisz pamiętać, kupując na licytacji komorniczej?

Chcąc skorzystać z możliwości, jakie otwierają przed inwestorem licytacje komornicze w łódzkim, zapoznaj się z najnowszymi ofertami. Obwieszczenia komornika pojawiają się kilka tygodni wcześniej, będziesz mieć zatem czas, aby zweryfikować stan nieruchomości i obejrzeć ją po uprzednim umówieniu się. Dzięki temu zyskasz pewność, że warto zabiegać o jej zakup. Wśród ważnych kwestii, o których nie możesz zapomnieć, trzeba wymienić:
wpłatę wadium w określonej w obwieszczeniu wysokości na podany przez komornika numer rachunku bankowego,
stawienie się na licytacji w podanym miejscu i terminie – jeśli nie dotrzesz na licytację, wadium zostaje Ci zwrócone,
zapłacenie za nieruchomość po wygranej licytacji w terminie 2 tygodni od otrzymania pisma z sądu – możesz wydłużyć ten czas nawet o 7 tygodni, jeśli złożysz stosowny wniosek. Z tego rozwiązania korzystają najczęściej inwestorzy, którzy starają się o kredyt.

Atrakcyjne nieruchomości w konkurencyjnych cenach – województwo łódzkie i okolice

Chcesz dowiedzieć się, jakie nieruchomości są dostępne na licytacjach komorniczych w łódzkim? Sprawdź najnowsze obwieszczenia i zapoznaj się z proponowanymi cenami – to nie tylko mieszkania, domy i działki, lecz również lokale biurowe i usługowe, obiekty handlowe, przemysłowe oraz magazyny.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.