Wiadomości z Świętochłowic

Materace Ruda Śląska - ile kosztuje dobry materac?

  • Dodano: 2021-05-19 11:15, aktualizacja: 2021-06-08 10:46

Odpowiedź na pytanie, ile kosztuje dobry materac, nie jest ani łatwa, ani prosta. To, że powinniśmy się dobrze wysypiać, że komfortowy sen ma ogromne znaczenie dla organizmu i jego poprawnego funkcjonowania wiedzą wszyscy. O roli, jaką odgrywa w tym procesie dobry materac - też. Pozostaje tylko wyjaśnić, czym charakteryzuje się dobry materac i na co szczególnie zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Dobry materac - jaki powinien być?

Dobre materace budowane są z wysokiej jakości materiałów przy zastosowaniu najnowszych technologii. Firma Hilding ciągle pracuje nad nowymi rozwiązaniami w tym zakresie. Jej osiągnięcia są imponujące. Do ostatnich należy innowacyjna sprężysta pianka Velvet Touch oraz pianka hybrydowa Fusion. To materiały niezwykle wytrzymałe i odporne na nacisk. Należy podkreślić, że w materacach firmy Hilding stosowane są systemy zapewniające cyrkulację powietrza i odprowadzenie wilgoci. 

Materace piankowe

Jeżeli chodzi o materace piankowe, do wyboru mamy trzy typy: termoelastyczne, lateksowe i wysokoelastyczne. Dobrym przykładem jest tu model Hilding Modern, komfortowy materac piankowy 180x200 cm. To nowoczesny wysokoelastyczny materac o uniwersalnym przeznaczeniu. Zapewnia idealne dopasowanie i bardzo dobre wsparcie ciała. Ma dwa poziomy twardości. Gwarantuje zdrowy i odprężający sen, a kosztuje ok. 3700 zł (cena zależna jest od wybranego rozmiaru materaca).

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe dzielą się z kolei na kieszeniowe, multipocket i pocket plus. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na model Tango - dwustronny rolowany materac, którego konstrukcja opiera się na sprężynach kieszeniowych. Cena tego materaca w rozmiarze 90 x 200 cm to ok. 1200 zł.

Materace hybrydowe

Najbardziej zaawansowane technologicznie są materace hybrydowe łączące zalety pianki i 7-strefowego systemu drobnych sprężynek. Wykorzystywane są sprężynki bonnelowe, kieszeniowe, typu multipocket oraz innowacyjna sprężyna interactive. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na model Electro. To nowoczesny, wielofunkcyjny materac wykorzystujący sprężyny typu multipocket, piankę hybrydową Fusion oraz cienką taflę Sizalu, który zwiększa twardość produktu. Dwuosobowy Hilding Electro to wydatek rzędu 5000 zł. Choć kwestia ceny materaca jest ważna, nie powinna być decydującym czynnikiem przy wyborze. Nasze zdrowie jest jedną z najważniejszych kwestii, o które warto dbać, a dodatkowo - na potwierdzenie wysokiej jakości wykonania - producent Hilding daje aż do 15 lat gwarancji na swoje produkty!

Materace dla dwóch osób

Kolejna dyskusyjna kwestia to dobranie materaca dwuosobowego, szczególnie takiego, z którego będzie korzystała para o sporej różnicy wagowej. Dobry materac redukuje drgania wywołane przez partnera i zapewnia właściwy odpoczynek. Oznacza to, że nawet gdy partner będzie mocno wiercił się w trakcie snu, jego ruchy nie będą dla nas odczuwalne. Warto zdecydować się na model z kieszeniami. Ciężar jest wtedy rozkładany bardzo równomiernie.

Twardość dopasowana do wagi użytkownika

Przy wyborze materaca podstawowa kwestia to jego twardość. Niewłaściwie dobrana oznacza zły sen i nieprzyjemne dolegliwości. Czasami nie wiemy, jaki materac będzie dla nas optymalny. Warto wypróbować go w sklepie. Czasami pożądana twardość materaca zmienia się w czasie. Dotyczy to na przykład kobiet w ciąży czy rosnących gwałtownie nastolatków. W takiej sytuacji warto wybrać model z możliwością regulacji twardości. Może być to materac dwustronny, gdzie każda strona ma inną twardość. Klasycznym modelem jest tu Hilding Zorba oraz Hilding Modern. To materace kieszeniowe wysokoelastyczne, które z jednej strony są średnio twarde, a z drugiej twarde.  

Innym rozwiązaniem jest zastosowany w modelu Hilding Electro odpinany top wierzchni. Dzięki tej specjalnej nakładce można uzyskać powierzchnię od miękkiej do bardzo twardej. Wystarczy trochę poeksperymentować i uzyskamy materac idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Ile kosztuje dobry materac?

Dobry materac to gwarancja dobrego, niczym niezakłóconego snu. A to przekłada się na dobre samopoczucie i zdrowie. Dobre materace powstają dzięki zaawansowanym technologiom, najnowszym rozwiązaniom  konstrukcyjnym i doskonałym materiałom. To musi kosztować, ale z pewnością warto zdecydować się na kupno. Zyskujemy przecież bardzo dużo - spokojny i zdrowy sen.  

Cena uzależniona jest oczywiście od rozmiaru i zastosowanych materiałów i technologii. Wybór jest bardzo duży ale wiele zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Średnia cena za jednoosobowy materac wysokiej klasy to od 1000 do nawet 3000 zł. Z kolei materac dwuosobowy to wydatek od 1500 do nawet 5000 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.