Wiadomości z Świętochłowic

Montaż sufitu napinanego krok po kroku

  • Dodano: 2020-12-22 14:45

Montaż sufitów napinanych - to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wykończenia mieszkań. Nie powinno to dziwić - ten sposób pozwala uzyskać idealnie gładką powierzchnię, zrealizować skomplikowane pomysły designerskie, a także ukryć liczne ciągi komunikacyjne. W Internecie spotkamy także sporo poradników, opowiadających o tym jak zrobić sufit dekoracyjny krok po kroku. Czy warto jednak decydować się na samodzielne zawieszanie sufity napinane Kielce?

Dlaczego montaż sufitów napinanych warto zlecić fachowcom?

Poziom komplikacji montażu sufitów napinanych zależy od kilku czynników, spośród których podstawowym jest materiał powłoki. Na przykład, samodzielny montaż sufitu napinanego z płócien PCV będzie możliwy, jeśli chodzi o wykorzystanie współczesnych produktów z kategorii DIY. Oczywiście, można spróbować także montażu konstrukcji przeznaczonych do fachowego wykorzystania, jednak w tym przypadku pojawi się także potrzeba zakupu drogiego sprzętu i oglądania licznych filmów wideo uczących jak zrobić samodzielnie sufit napinany Kraków. Jeśli wykonujesz sufit napinany po raz pierwszy w życiu, całkiem prawdopodobne jest, że realizacja projektu okaże się nieudana, a to będzie oznaczać, że na marne wykorzystałeś swój czas i pieniądze!

Jeśli nie chcesz kupować sufitu napinanego do samodzielnego montażu i marzysz o niepowtarzalnym wystroju wnętrz w Twoim mieszkaniu, przyszedł czas, by skorzystać z usług fachowców! Na przykład, montażyści firmy OTOmistrz doskonale wiedzą, jak zrobić sufit napinany i są gotowi na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów!

Jak zainstalować sufit napinany krok po kroku?

Chcesz jednak dokonać montażu sufitu napinanego własnymi siłami? Wtedy nasza instrukcja jak podwiesić sufit krok po kroku zdecydowanie okaże się dla Ciebie bardzo przydatna.

Pierwszym etapem tworzenia sufitów napinanych, niezależnie od typu powłoki, będzie zakup wszystkich niezbędnych materiałów. Należy również przygotować pomieszczenie, wynosząc z niego wszystkie meble, które mogą przeszkadzać w pracy. Gotowe? Świetnie, czas opisać, jak zrobić sufity napinane Katowice!

Pierwszym krokiem będzie znalezienie najbardziej niskiego konta w pomieszczeniu i rozpoczęcie realizacji prac właśnie od niego. Następnie należy ustalić miejsca, w których będą mocowane profile, które z kolei będą utrzymywać napinane płótna. Jest to bardzo ważny etap montażu napinanych sufitów i do jego realizacji warto podejść maksymalnie skrupulatnie. Kolejny krok to zawieszenie napinanych płócien - dokonywać go należy zgodnie z zaleceniami producenta płótna. Ostatni etap prac - to udekorowanie powierzchni, jeśli jest to przewidziane w projekcie.

Teraz, kiedy wiesz już jak zrobić sufit napinany, możesz zadecydować, czy chcesz tę pracę wykonać sam, czy bardziej odpowiednie będzie skorzystanie z pomocy fachowców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.