Wiadomości z Świętochłowic

Na co zwrócić uwagę, kupując meble do łazienki?

  • Dodano: 2021-08-13 08:30, aktualizacja: 2021-08-13 08:38

Meble w każdym pomieszczeniu stanowią centrum skupienia uwagi, wyznaczając styl, w którym będziemy aranżować dane wnętrze. Łazienka pod tym względem nie odbiega od normy - to pomieszczenie również zasługuje na piękne i funkcjonalne umeblowanie. Poznaj najważniejsze porady dotyczące urządzania łazienki i zakupu mebli, które posłużą Ci na lata, nie wychodząc przy tym z trendów. 

Klasyka ponad wszystko 

Przymierzając się do zakupu mebli do łazienki, na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stylu chciałbyś lub już urządziłeś swoją łazienkę. Meble powinny być uzupełnieniem danej aranżacji, podkreślać jej styl i dodawać wnętrzu designerskiego pazura. Każdego roku na półkach sklepów pojawiają się katalogi branżowe, w których prezentowane są najnowsze trendy - styl industrialny, minimalizm czy boho. Warto czerpać z nich inspiracje, jednak pamiętaj, aby inwestować w klasyczne meble i armaturę najwyższej jakości - to właśnie one zostaną z Tobą na długie lata. 

Zacznij od planowania

Jeżeli jesteś na samym początku wyposażania lub remontowania łazienki warto zastanowić się nad tym, gdzie umieścisz lub gdzie są umieszczone gniazdka, przyłącza,  odpływ wody i inne przeszkody architektoniczne, które z reguły maskujemy meblami. Przygotowanie wnętrza jest o tyle istotne, że będzie ono warunkowało sukces rozmieszczenia poszczególnych mebli i ich funkcjonalność. W końcu chyba żaden z nas nie chce mieć szafki, która otwiera się jedynie do połowy albo szafki z lustrem, przy którym nie ma żadnego gniazdka, w którym zazwyczaj podłączamy sprzęt do stylizacji włosów. Pamiętaj również o oświetleniu, które w łazience jest na wagę złota!
Jeżeli masz wątpliwości lub chcesz się doradzić w zakresie projektowania funkcjonalnego wnętrza, poproś o poradę architekta wnętrz - on będzie wiedział najlepiej, co na pewno sprawdzi się w Twojej łazience. 

Jakie meble do łazienki?

Współczesny rynek oferuje nam - konsumentom - ogromny wybór mebli do łazienki, uwzględniając nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także funkcjonalność i wytrzymałość. Do najważniejszych kwestii przy urządzaniu łazienki należą: 

  1. Materiał, z którego są wykonane meble - ważne, aby wykazywał właściwości ochronne przed gromadzeniem się wilgoci i drobnoustrojów. 
  2. Funkcjonalność - wygoda użytkowania i wielofunkcyjność sprawiają, że dane produkty, w tym meble łazienkowe, posłużą Ci przez lata, ułatwiając wykonywanie codziennych czynności. 
  3. Indywidualizm - pamiętaj, że projekt łazienki powinien być dopasowany przede wszystkim do Twoich potrzeb. Jeżeli codziennie stylizujesz włosy lub wykonujesz makijaż w łazience, zwróć uwagę na to, aby mieć w łazience odpowiednie oświetlenie i szafkę, do której odłożysz urządzenia lub kosmetyki. 
  4. Odpowiednia organizacja - nikt z nas nie lubi bałaganu, który króluje w większości naszych półek i szuflad. Aby uniknąć tego rozgardiaszu, konieczne jest zorganizowanie przestrzeni za pomocą organizerów i przegródek dopasowanych rozmiarem do mebli.
  5. Sposób montażu - pamiętaj, że wszystko co zawieszone na ścianie będzie dodawało lekkości pomieszczeniu, w przeciwieństwie do masywnych szafek montowanych na nóżkach. 

Biorąc za przykład sklep plytkilazienki.pl klienci mogą zaopatrywać się w szereg mebli łazienkowych, w tym: szafki pod umywalkę, szafkę lustrzaną, pojemne zabudowy, nadumywalkowe szafki z lustrem lub bez. Odwiedź nas!

Co zatem wybrać?

Na pytanie jakie meble do łazienki nie istnieje jednoznaczna odpowiedzieć, jednak kierując się wyszczególnionymi zasadami, możesz mieć pewność, że wybierzesz dla siebie produkty, które będą Ci służyły. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.