Wiadomości z Świętochłowic

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu? Przed Tobą kilka cennych wskazówek

  • Dodano: 2022-07-01 13:00, aktualizacja: 2022-07-12 13:16

Coraz częściej zdarzają Ci się sytuacje kiedy jesteś pewny czy możesz prowadzić samochód? W takim razie czas zaopatrzyć się w wysokiej jakości alkomat! Pozwala szybko i dokładnie ocenić stan trzeźwości. Kluczowe jest jednak wybranie wysokiej jakości sprzętu, który wyróżnia się dokładnością oraz wysoką precyzja podczas wykonywanych pomiarów. Zapewne teraz zastanawiasz się na co dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie. Poniżej przedstawimy Ci kilka ważnych kwestii technicznych!

Poznaj najważniejsze parametry techniczne i sprawdź czy wybrany alkomat je posiada

Chyba każdy się zgodzi, że alkomat sam w sobie nie jest skomplikowanym urządzeniem. Wystarczy dmuchnąć w ustnik, aby po chwili uzyskać dokładny pomiar wskazujący na stężenie alkoholu. Czy to oznacza, że można wybrać pierwszy lepszy sprzęt bez zastanowienia? Oczywiście, że nie! Aby mieć pewność, że alkomat pokazuje dokładny pomiar należy zwrócić uwagę na parę kwestii technicznych. Pierwszą z nich jest sensor! Wyróżnia się półprzewodnikowy oraz elektrochemiczny. Różnią się sposobem działania. Oba rodzaje cechuje wysoka dokładność, jednak półprzewodnikowe alkomaty wymagają znacznie częstszej kalibracji. Kolejną ważną kwestią jest dokładność pomiaru. Im mniejszy jest zakres błędu, tym masz większą pewność, że alkomat daje o wiele bardziej precyzyjny wynik. Często pomijaną rzeczą przy zakupie alkomatu jest zakres temperatury. Szczególnie istotne jest to dla kierowców chcących wozić alkomat w schowku samochodowym. Pamiętaj, że zarówno niska jak i wysoka temperatura może fałszować wynik, dlatego zdecydowanie lepiej wybrać alkomat z szerokim zakresem temperaturowym.

Alkomat dobrej marki to gwarancja jego niezawodności w kryzysowych sytuacjach

Czas omówić najważniejszą rzecz jaką jest kalibracja alkomatu. Każdy model ma ściśle określoną częstość wykonywania kalibracji. Z reguły należy wykonywać ją co pół roku lub w nieco lepszych modelach co rok. Czasami to kiedy konieczne jest wyregulowanie wartości alkomatu określa ilość wykonanych pomiarów. Dlaczego kalibracja jest ważna? Odpowiedź jest bardzo prosta! To właśnie ona wpływa na dokładność wskazywanych pomiarów. Jeżeli zaniedbasz tę kwestię, alkomat ulegnie rozregulowaniu, przez co w konsekwencji może dawać sfałszowane wyniki. Kupując alkomat zwróć uwagę również na producenta. Warto postawić na sprawdzonych i mieć pewność, że dołożyli wszelkich starań aby ich sprzęt wyróżniała najwyższa jakość. Jeśli szukasz właśnie takich alkomatów odwiedź stronę najlepsze-alkomaty.pl! Masz tutaj do wyboru szeroki asortyment alkomatów przeznaczonych zarówno do użytku osobistego jak i profesjonalnego. Z pomocą doświadczonych fachowców z firmy Polskie Centrum Wzorcowania z łatwością wybierzesz niezawodny sprzęt stający na wysokości zadania!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.