Wiadomości z Świętochłowic

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy?

  • Dodano: 2022-06-07 15:15, aktualizacja: 2022-06-14 11:22

Szukasz wygodnego fotela biurowego, lecz nie wiesz czym się kierować przy jego wyborze? Od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, by było nie tylko estetycznie, ale przede wszystkim wygodnie i bezpiecznie? Na te pytania odpowiadamy w poniższym materiale. Dowiesz się z niego co jest szczególnie ważne podczas wyboru fotela, na co zwrócić uwagę a także jak wybrać dobrze, by fotel biurowy służył nam przez lata. Zapraszamy do lektury.

Fotel biurowy – czy ergonomia się sprawdza?

Ergonomia to nie wymysł marek meblowych czy chwilowy trend. To jedna z najstarszych nauk o człowieku, która uwzględnia jego potrzeby, wynikające z anatomii. Każdy z nas zbudowany jest inaczej, jednak trzon naszego ciała stanowi kręgosłup. To on trzyma nas w pionie i to o niego powinniśmy szczególnie dbać podczas pracy przy komputerze.

Ergonomiczne fotele do biura muszą spełniać szereg wymogów takich jak odpowiednio wyprofilowane oparcie, głębokość siedziska czy funkcjonalne podłokietniki. Poniżej prezentujemy kilka niezbędnych elementów, na które musisz zwrócić uwagę, wybierając fotel biurowy.

Elementy fotela biurowego, których nie możesz pominąć

Czy wiesz, że praca w trybie siedzącym, obciąża nasz kręgosłup o 140% bardziej niż praca w pozycji stojącej? Mając na uwadze, że nasz kręgosłup ma nam wystarczyć na całe życie, warto wziąć sobie tą wiedzę do serca i zadbać o wybór właściwego fotela. Na co zwracać uwagę? Na kilka istotnych elementów. Są to:

  • Wysokość siedziska: powinno znajdować się na wysokości 40-55 cm nad ziemią i posiadać możliwość regulacji, tak by każdy mógł dostosować je do swojej postawy. Kluczowe jest to, że nasze nogi powinny tworzyć kąt prosty z ziemią. Ważna jest również głębokość siedziska, która powinna się wahać się od 40 do 42 cm. Zapewnijmy sobie również możliwość jej regulacji do 5 cm.
  • Oparcie: powinno ono zabezpieczać całe nasze plecy i kręgosłup. Wysokość powinna mieć co najmniej 36 cm a szerokość do 46 cm. Z kolei kąt nachylenia i wysokość powinny posiadać możliwość regulacji, by dostosować się do naszej sylwetki.
  • Podłokietniki: ich zadaniem jest zmniejszenie obciążenia ramion i barków. Powinny być umieszczone na wysokości około 19-26 cm od linii ramion, tak by móc na nich swobodnie oprzeć łokcie.

Zalety właściwie dobranego fotela biurowego

Korzyści użytkowania wygodnego i bezpiecznego dla naszego zdrowia fotela biurowego jest wiele. Do najważniejszych z nich zaliczymy jednak:

  • Skupienie się na obowiązkach: użytkując dobry fotel nie musimy cały czas się wiercić w poszukiwaniu odpowiedniej, wygodnej pozycji. Skupiamy się na swoich działaniach, osiągamy sukcesy a fotel dba o nasz komfort pracy.
  • Dbamy o swoje zdrowie: gdy fotel jest źle dobrany, może dojść do nadwyrężenia mieści a w dłuższej perspektywie do powtarzających się urazów ruchowych. W konsekwencji jesteśmy obolali i zestresowani. Wybór właściwego fotela pozwala nam zapomnieć o bólu i dba o nasz kręgosłup wtedy, gdy jest szczególnie narażony na urazy.
  • Tworzymy estetyczne miejsce pracy: pięknie wkomponowany mebel w stylistykę naszego miejsca pracy to sygnał dla potencjalnych kontrahentów, że traktujemy swój zespół poważnie, dbamy o wizerunek i jesteśmy partnerem godnym zaufania.

Gdzie znaleźć taki fotel? Odwiedź już dzisiaj sklep z fotelami i krzesłami biurowymi - geret.pl.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.