Wiadomości z Świętochłowic

Najciekawsze gry szykowane przez polskich deweloperów w 2023 roku

  • Dodano: 2023-08-04 14:15

Na horyzoncie widać wiele interesujących projektów. Postaraliśmy się wybrać te, które wydają się najciekawsze - data premiery gier przypada na najbliższe 12 miesięcy.

RoboCop: Rogue City

Teion z Krakowa jako pierwszy przywrócił Terminatora do życia, wydając naprawdę dobry Terminator Resistance na konsole i PC. Strzelanka pierwszoosobowa w starym stylu nie odkrywa koła na nowo, ale mam z nią świetne wspomnienia, zwłaszcza po darmowej aktualizacji na konsole nowej generacji. Teraz ten sam zespół zadba o powrót Robocopa.

Invincible

Stanisław Lem to jeden z największych pisarzy science fiction w historii, a Invincible to jedna z jego najlepszych książek. Na podstawie powieści powstaje gra wideo, za którą odpowiada krakowski zespół Starward Industries. Choć studio jest młode, to pracują w nim deweloperzy z doświadczeniem w takich projektach jak Wiedźmin 3, Cyberpunk 2077 czy Call of Juarez.

Witchfire to strzelanka dark fantasy od Chmielarza

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o Witchfire w 2017 roku. Od tego czasu nad grą pracuje niewielki, ale zaangażowany zespół The Astronauts. Zespołowi przewodzi Adrian Chmielarz, jedna z ikon polskiej branży gier, pracujący nad takimi grami jak Teenagent, Gorky 17, Painkiller czy Bulletstorm.

House Flipper 2

Ten symulator budowlany cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, nic więc dziwnego, że Frozen District pracuje nad jego kontynuacją.

Project Warlock II

Emanujący stylem retro Project Warlock z 2018 roku okazał się sukcesem, zbierając mnóstwo pozytywnych recenzji na Steamie. Wieloosobowy zespół z warszawskiego Buckshot Software zbudował światową reputację, która sprawiła, że nadchodzący sequel był promowany przez gwiazdy branży, takie jak John Romero - jeden z twórców Quake'a i Dooma.

World of Horror

World of Horror to absolutna perełka, którą należy doceniać i przypominać, gdy tylko nadarzy się okazja. Wrocławski twórca, działający pod pseudonimem Panstasz, stworzył grę przygodową z elementami RPG i roguelike, nawiązującą do ikon horroru. Polak wymieszał klimaty Lovecraftowskie z japońską groteską w stylu Junji Ito. Co zaskakujące, oprawa wizualna tej gry została stworzona w programie Paint. Choć WoH oferowane jest w programie Early Access od 2020 roku, gra niedawno otrzymała aktualizację. Miejmy nadzieję, że autorowi uda się wydać pełną wersję w 2023 roku, również na konsolach.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty.

Po dwóch latach łatek i aktualizacji Cyberpunk 2077 jest już dobrą grą, szczególnie na PC, PS5 i XSX. Teraz CD Projekt RED ma okazję w pełni się zrehabilitować.

Ja, Inkwizytor

Popularna seria książek Jacka Pekari doczeka się gry wideo. Poznamy w niej alternatywną wizję świata, w której Jezus nie umarł na krzyżu za ludzi, a zamiast tego Kościół gorliwie egzekwuje prawo, realizując misję ewangelizacji mieczem i ogniem. Gracz wcieli się w Inkwizytora i będzie musiał przeprowadzić skomplikowane, zawiłe śledztwo.

Wszystkie gry z naszej oferty będą dostępne do kupienia na popularnych platformach, takich jak Steam czy Playstore. Gracze, którzy chcą wypróbować gry za darmo, powinni poszukać bonusów na stronie https://bonus-bez-depozytu.pl. Często takie platformy dają użytkownikom możliwość grania za darmo za rejestrację lub wykonanie innych czynności. Dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, ale także wypróbować nowe produkty, będziesz musiał trochę poszukać w Internecie.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.