Wiadomości z Świętochłowic

Najlepsze plecaki szkolne dla Twojego dziecka

  • Dodano: 2020-03-27 07:15, aktualizacja: 2020-03-27 07:20

Stworzenie kompletnej wyprawki dla dziecka to pojawiające się co roku wyzwanie dla każdego rodzica. Szczególnie istotny jest zakup odpowiedniego plecaka, który nie tylko powinien przypaść do gustu najmłodszym, ale przede wszystkim musi spełniać odpowiednie kryteria. Tylko najlepsze modele zapewnią dziecku bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego plecaka?

Istotny ciężar

Łączny dopuszczalny ciężar, który dziecko może nosić na plecach, nie może przekroczyć 10 procent wartości jego całkowitej masy ciała. W praktyce oznacza to, że dziecko, które waży przykładowo 30 kg, nie może używać cięższego plecaka z całą zawartością niż 3 kg. To bardzo ważna kwestia, której nie można lekceważyć przy zakupie idealnego modelu, dlatego warto wybierać tylko te stosunkowo najlżejsze propozycje, które dzięki temu oferują większą pakowność.

Profilowane elementy

Dla szczególnej wygody i zdrowia dziecka dostępne są ciekawe plecaki szkolne z profilowanymi plecami. Specjalne usztywnienia wspomagają zachowanie odpowiedniej postawy, a zastosowanie gąbki w odpowiednich miejscach odciąża kręgosłup. Przeglądając oferty polskich producentów, należy zwrócić uwagę również na szelki plecaka, ponieważ im będą one szersze, tym stabilniej i równomiernie rozłoży się ciężar noszony na plecach dziecka. Równie istotny oczywiście jest tutaj sam sposób noszenia plecaka, ponieważ przerzucony tylko na jedno ramię, zawsze będzie powodował większe ryzyko pojawienia się wady postawy.

Jakość wykonania

Nie można oszczędzać na zdrowiu dziecka, dlatego plecak, który towarzyszy mu praktycznie przez cały dzień w szkole powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Dobra tkanina to taka, która jest odporna na intensywne użytkowanie, a jednocześnie jej skład jest w pełni bezpieczny. Warto wybierać tylko certyfikowane modele, najlepiej produkowane w Polsce. Dodatkowo w kwestii bezpieczeństwa należy bezwzględnie szukać plecaków z odblaskowym brelokiem, bądź świecącymi wszywkami, które zapewnią dziecku widoczność na ulicach po zmierzchu. To bardzo istotne zwłaszcza zimą, kiedy szybko robi się ciemno.

Dodatkowe gadżety

Szczególnie modnym ostatnio rozwiązaniem są plecaki sprzedawane w komplecie z innymi, dodatkowymi akcesoriami. Do zestawu dołączony najczęściej jest worek na zmienne obuwie, bidon na wodę, pojemnik na jedzenie, kompletnie wyposażony piórnik oraz portfel. Wszystkie gadżety zachowane są w jednej kolorystyce, bardzo często również ozdobione serią bohaterów z ulubionych bajek najmłodszych. Takie zestawy to niezwykle wygodne rozwiązanie, a także bardzo dobry pomysł na prezent, jeśli zdecydujemy się pomóc rodzinie, bądź znajomym w stworzeniu wyprawki.

Torba na kółkach

Ciekawym rozwiązaniem dostępnym ostatnio na rynku są plecaki przypominające walizki. Zamontowanie specjalnych kółek ma na celu wygodne użytkowanie, które polega na  ciągnięciu bagażu, w rezultacie czego odciąża się plecy dziecka. Plecaki na kółkach są o wiele pakowniejsze niż klasyczne modele, przez co noszone na plecach są zwyczajnie zbyt ciężkie na dziecięcy kręgosłup, dlatego sprawdzają się tylko w przypadku ich ciągnięcia. 

Design ma znaczenie

Kolejną bardzo ważną kwestią jest aspekt estetyczny. Dzieci narażone są codziennie na opinię rówieśników odnośnie ich ubioru, butów oraz akcesoriów. W przypadku plecaka nie jest inaczej, to normalne, że dzieci się nawzajem porównują, dlatego kupując odpowiedni model, należy dać dziecku możliwość wyboru, głównie, jeśli chodzi o kolory czy ewentualną grafikę.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.