Wiadomości z Świętochłowic

Najmodniejsze pledy i koce na jesień: udekoruj dom na listopadową słotę

  • Dodano: 2021-10-13 11:15

Jesień w pełni i czas najwyższy pomyśleć o zabezpieczeniu się w ciepłe pledy i koce. W sklepach jest dostępnych tysiące koców wykonanych w różnych technikach i z różnych materiałów. Dziś kilka słów o kocach i pledach, które ozdobią Twój dom a do tego sprawią, że jesienne wieczory zyskają specjalne ciepło i miękkość.

Pledy i koce z weluru

W ostatnich kilku latach szczególną popularnością cieszą się ciepłe i wyjątkowe pledy oraz koce wykonane z weluru. Ta miękka i puszysta tkanina jest uwielbiana przez dzieci. Także nastolatki i dorośli chętnie korzystają z welurowych pledów i koców ze względu na ich piękny wygląd i przyjemną fakturę. Przy okazji warto wspomnieć, że welur, jako tkanina, ma także kilka bardzo praktycznych cech, z których jedną z najważniejszych jest łatwość utrzymania w czystości. Wiele plam z weluru można usunąć wilgotną ściereczką a w razie konieczności koc można wrzucić do pralki i wyprać.

Koce z polaru

Polar to tkanina pochodząca głównie z recyklingu tworzyw sztucznych. Jest bardzo miękka i ciepła. Koce polarowe są uwielbiane przez dzieci i chętnie używane przez dorosłych. Ich zaletą jest lekkość. Warto także wspomnieć, że są one niezwykle ciepłe i przyjemne w dotyku. Najczęściej służą do przykrywania maluszków podczas snu i okrycia nóg w czasie odpoczynku. Cechą charakterystyczną polarowych koców jest ich różnorodność. W sprzedaży dostępne są koce w różnych wzorach i kolorach. Bardzo często znajdują się na nich wizerunki popularnych bohaterów kreskówek oraz filmów młodzieżowych. Ponieważ wiele koców z polaru skierowanych jest do dzieci i młodzieży bardzo ważne staje się utrzymanie ich w czystości. Dlatego warto wiedzieć, że polar to tkanina, którą można bez ograniczeń prać w pralce w temperaturze ok. 30 stopni. Jest to także tkanina hypoalergiczna, dzięki czemu koce z niej wykonane mogą być używane przez każdego.

Rękodzieło

W ostatnich kilku latach powróciło do łask rękodzieło. Coraz częściej w polskich domach goszczą pledy i koce wykonane ręcznie na drutach lub szydełku. Zaletą takich wyrobów jest ich niepowtarzalność. Każdy koc wygląda inaczej i nie ma drugiego identycznego. Wyroby rękodzielnicze to przede wszystkim propozycja dla miłośników stylu boho, aczkolwiek także osoby lubiące inne style znajdą tu coś dla siebie.

Koce z tkanin

Na koniec warto wspomnieć o kocach wykonanych z różnych tkanin. Do szycia koców często wykorzystywane są różnego rodzaju dzianiny a także tkaniny bawełniane. Wśród wielu dostępnych wariantów warto zapoznać się z modelami z tkaniny o wysokiej jakości od Evelyn Kahle. Są one ciepłe, miękkie i wspaniale prezentują się w każdym domu. Ich uniwersalny wygląd sprawia, że doskonale dopasowują się do wnętrz zaaranżowanych w różnych stylach.

Koce i pledy to bardzo praktyczne a zarazem dekoracyjne elementy wyposażenia wnętrz. Można się w nie owinąć podczas chłodnych, listopadowych wieczorów, albo nakryć nimi łóżko, aby ładnie wyglądało. Po miękkie i ciepłe koce sięgają wszyscy niezależnie od płci i wieku, dlatego warto mieć ich w domu co najmniej kilka, tak, by żadnemu członkowi rodziny nie zabrakło.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.