Wiadomości z Świętochłowic

Najpopularniejsze przyrządy do domowego treningu siłowego

  • Dodano: 2022-12-22 08:00, aktualizacja: 2022-12-22 08:05

Trening siłowy ma mnóstwo zalet. To przede wszystkim poprawa siły i wytrzymałości mięśni, to także skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Treningi siłowe zwiększają gęstość i wytrzymałość kości, korzystnie wpływają na stawy i więzadła, wzmacniają serce i układ krwionośny, normalizują ciśnienie krwi, poprawiają samopoczucie, redukują stres, uczą samodyscypliny.

Zakup karnetu na siłownię to dobra inwestycja. Prawidłowo wykonywane treningi siłowe  przyniosą widoczne efekty w krótkim czasie. Jeżeli nie przepadamy za treningami na siłowni, możemy ćwiczyć w domu. Domowe treningi są równie skuteczne, jak treningi na profesjonalnej siłowni. 

Na rynku dostępne są różnorodne sprzęty i maszyny do siłowni. Większość z nich nadaje się do użytku domowego. Do najpopularniejszych z nich należą: drążki do podciągania, suwnice ze sklepu marbo-sport.pl, sztangi, hantle, atlasy do ćwiczeń, ławki treningowe. 

Drążek do pociągania

Drążek do podciągania to sprzęt o niewielkich rozmiarach. Wystarczy zawiesić go w futrynie drzwi. Podciąganie na drążku angażuje do pracy nie tylko mięśnie ramion, ale też mięśnie wielu innych partii ciała. 

Suwnica

Suwnica zwana inaczej maszyną Smitha to sprzęt wielofunkcyjny umożliwiający trening wielu partii ciała jednocześnie – mięśni nóg, barków, bicepsów, klatki piersiowej, grzbietu. Na maszynie Smitha można ćwiczyć bez asekuracji. Nie istnieje też ryzyko upuszczenia ciężaru lub przygniecenia ciała przez sztangę. 

Sztanga

Sztanga to skuteczny sposób na uzyskanie silnego i ładnie umięśnionego ciała. Zamiast sztangi można użyć hantli lub kettlebell. Regularne treningi ze sztangą to lepsza koordynacja ruchowa, bardziej jędrne ciało, lepsza kondycja, harmonijna i ładnie zbudowana sylwetka. Zakres ćwiczeń możliwych do wykonywania ze sztangą jest szeroki. 

Atlas do ćwiczeń

Atlas do ćwiczeń to ważny element wyposażenia profesjonalnej siłowni. To uniwersalny sprzęt umożliwiający trenowanie wielu partii mięśni. To urządzenie zajmuje jednak sporo miejsca, najlepiej postawić je w oddzielnym pomieszczeniu. 

Ławka treningowa 

Ławka treningowa zajmuje niewiele miejsca, można wybrać modele składane, których rozłożenie i złożenie zajmuje tylko kilka sekund. Na ławeczce można wykonać szeroki wachlarz ćwiczeń, a duży wybór różnorodnych modeli na rynku pozwoli dobrać odpowiedni model ławeczki w zależności od naszych potrzeb.  

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Adam

    Atlas ? Może i tak, choć to spory sprzęt na domowe warunki. Ale maszyna Smitha w domu (suwnica) ? Gdzie to wstawić? Moim zdaniem najpopularniejszy sprzęt do domowego ćwiczenie to: ławeczka, hantle z regulowanym obciążeniem, drążek do podciągania, krótka łamana sztanga, poręcze treningowe (albo 2 krzesła) i niedoceniany TRX (niekoniecznie oryginalny). Tym zrobisz wszystko. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.