Wiadomości z Świętochłowic

Nie tylko sprzęt - o czym pamiętać podczas wyjazdu na narty?

  • Dodano: 2023-01-11 14:45

Wyjazd na narty to wspaniała okazja do aktywnego spędzenia czasu i zregenerowania sił po ciężkim okresie pracy czy nauki. Aby jednak wyprawa ta przebiegła pomyślnie, należy zadbać o wiele szczegółów, nie tylko o odpowiedni sprzęt narciarski i ubranie.

O czym warto pamiętać, wybierając się w góry? 

  • Odpowiedni sprzęt narciarski i ubranie
  • Kask ochronny
  • Dokumenty i karty kredytowe
  • Leki i apteczka
  • Latarka i komórka z zapasem baterii
  • Mały plecak z prowiantem i piciem
  • Krem z wysokim filtrem UV
  • Okulary przeciwsłoneczne
  • Rękawiczki i czapka

Pamiętaj, że wyjazd na narty to przede wszystkim świetna zabawa, ale należy też zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Przestrzegaj dekalogu narciarza, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie i pamiętaj o ważnych drobiazgach, takich jak krem z filtrem UV czy latarka. W ten sposób twoja wyprawa na narty będzie udana i pełna przygód, a ty wrócisz z gór zadowolony i zregenerowany. Jeżeli natomiast wciąż zastanawiasz się, gdzie warto wybrać się na zimowe szaleństwo na nartach, sprawdź najpopularniejsze propozycje - https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/top-10-najlepsze-miejsca-na-narty-w-polsce!

Dekalog narciarza

Każdy miłośnik zimowych szaleństw powinien przestrzegać pewnych zasad, tak zwanego "dekalogu narciarza". Oto kilka najważniejszych z nich:

1. Zawsze zakładaj kask ochronny podczas jazdy na nartach.
2. Respektuj innych użytkowników trasy - zwracaj uwagę na swoje otoczenie i nie wjeżdżaj na innych narciarzy czy snowboardzistów.
3. Stosuj się do oznakowania tras i korzystaj tylko z wyznaczonych stoków.
4. Uważaj na warunki pogodowe i stan trasy - jeśli widzisz, że jest ślisko czy zbyt duże zagrożenie lawinowe, zrezygnuj z jazdy.
5. Nie korzystaj z alkoholu ani środków odurzających podczas jazdy na nartach - to nie tylko niebezpieczne dla ciebie, ale także dla innych narciarzy.
6. Dbaj o sprzęt narciarski i zawsze sprawdzaj, czy jest on w dobrym stanie technicznym.
7. Jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności, korzystaj z instruktażu i szkoleń narciarskich.

Aby poznać pozostałe zasady obowiązujące na stoku, sprawdź artykuł - https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/dekalog-narciarza-kodeks-fis-.

Pamiętaj o polisie ubezpieczeniowej!

Kolejnym ważnym elementem przygotowań do wyjazdu na narty jest odpowiednie ubezpieczenie. W razie wypadku czy kontuzji będziesz mógł liczyć na pomoc finansową, dlatego warto zadbać o to, aby twoja polisa była odpowiednio dopasowana do twoich potrzeb.

Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie zdrowotne obejmuje leczenie za granicą. Jeśli nie, powinieneś rozważyć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Pamiętaj także o tym, że niektóre ośrodki narciarskie wymagają posiadania polisy OC.

Jeżeli planujesz wyjazd na narty wraz z przyjaciółmi lub rodziną możesz śmiało sprawdzić oferty ubezpieczeń grupowych, które zazwyczaj są zdecydowanie bardziej atrakcyjne, rozbudowane o dodatkową ochronę, ale także przede wszystkim znacznie bardziej opłacalne! 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.