Wiadomości z Świętochłowic

Nintendo – japoński wynalazek podbijający serca graczy. Skąd fenomen konsoli?

  • Dodano: 2022-08-16 08:30, aktualizacja: 2022-08-16 08:41

Chociaż pierwsza konsola Nintendo powstała w 1983, to właśnie w XXI wieku stała się prawdziwą gratką dla wszystkich osób zafascynowanych grami. Lekkie modele wykonane z dbałością o każdy szczegół przyciągają wzrok, a ich ogromne możliwości gamingowe zachęcają wielu zainteresowanych do finalnego zakupu. Właśnie z tego powodu konsola Nintendo jest przez wielu okrzykiwana diamentem designu – jakie są szczególne cechy produktu i jak przedłużyć jego żywotność? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule!

Niesamowity ekran wymagający ochrony. Główna zaleta Nintendo i pielęgnacja

Ekran OLED należy obecnie do jednych z najlepszych ekranów, zapewniających doskonałą jakość obrazu – 7-calowy, o rozdzielności 1280x720 px przekłada się przede wszystkim na doznania graczy w trakcie użytkowania. Barwny świat gier wciąga, zachęcając do dłuższego korzystania i napawania się wirtualnymi widokami. W przeciwieństwie do innych modeli, ramka jest również cieńsza, przez co sama konsola wydaje się o wiele lżejsza. Jak jednak wiadomo, tego typu sprzęt wymaga odpowiedniej ochrony, dzięki której zdecydowanie będzie można z niego korzystać o wiele dłużej. Mowa oczywiście o szkle ochronnym, mającym za zadanie chronić ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi – wypadki się zdarzają, a często intensywna gra może skutkować nagłym wyślizgnięciem się konsoli z rąk. Z tego powodu tuż po zakupie Nintendo, warto rozejrzeć się za szkłem przeznaczonym szczególnie dla konkretnego modelu. Nie może ono być za małe bądź wystawać poza ramki, gdyż wtedy jego działanie będzie znacznie mniej efektowne. Producenci z wielu topowych firm zdali sobie sprawę, iż częste użytkowanie konsoli zdecydowanie wpływa na stan ekranu – dlatego w niektórych sklepach można również zobaczyć zestawy folii ochronnych. Jedna taka folia, podczas intensywnego użytkowania, może trzymać się nawet przez 4 miesiące – zwykłe opakowanie zawiera trzy sztuki tego wynalazku, dzięki czemu posiadacze Nintendo mogą cieszyć się roczną ochroną swojego ekranu. Jeżeli chodzi zaś o szkła, nie ma konieczności ich wymiany, dopóki nie zostaną one uszkodzone. Należy mieć na uwadze fakt, że każde szkło czy folia powinny być kompatybilne do etui.. o którym mowa poniżej.

Dla podróżników i domatorów – odpowiednie etui do Nintendo kluczem do sukcesu

Prócz szkła, warto zaopatrzyć się w etui dostosowane do kształtu i specyfiki omawianego urządzenia. W przypadku Nintendo Switch OLED świetnym wyjściem są etui wykonane z termopoliuretanu i poliwęglanu – połączenie tych dwóch materiałów w jedno sprawia, że konsolę trzyma się o wiele pewniej i wygodniej. Warto mieć na uwadze szczególnie pokrowce, których nie trzeba zdejmować na czas ładowania się konsoli. Co ciekaw, niektóre etui posiadają również pięć slotów ułożonych na długości konsoli – służą one do przechowywania w nich gier, dzięki czemu można je zawsze mieć przy sobie. Ten typ obudowy można znaleźć na stronie internetowej sklepu Pancernik, którą znajdziesz pod linkiem https://pancernik.eu/. Wiadomym faktem jest, że emocje graczy często biorą nad nimi władzę – z tego powodu warto ukierunkować się na etui pancerne, któremu nie będzie straszny żaden upadek. Ochrona takiego sprzętu jest ważna, głównie przez fakt ich delikatności. Dbając o konsolę, przyczyniasz się do wydłużenia jej żywotności – nie czekaj na serię niefortunnych zdarzeń. Możesz ich uniknąć, zaopatrując się w odpowiednie akcesoria.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.