Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Nowoczesny przedpokój - jak go urządzić?

  • Dodano: 2020-05-22 15:45

Przedpokój nie musi być wąski i ciemny. Jeśli dobrze rozplanujemy przestrzeń, stanie się atrakcyjnym zaproszeniem do kolejnych pomieszczeń w domu. Podpowiadamy, jak urządzić nowoczesny przedpokój.

Nowoczesny przedpokój – funkcjonalne wnętrze

Przedpokój, szczególnie w mieszkaniu, trudno uznać za reprezentacyjne pomieszczenie. Zresztą z natury rzeczy przedpokój ma być bardziej funkcjonalny niż reprezentacyjny. Co nie znaczy, że wzorem dekoratorów z lat osiemdziesiątych mamy uczynić go ciasnym i ciemnym. Boazeria na szczęście odeszła już do lamusa, podobnie panele na ściany. Na szczęście, bo taka dekoracja naścienna zabierała cenne centymetry i sprawiała, że wnętrze wydawało się jeszcze węższe, niż jest w rzeczywistości. Dziś przedpokoje są najczęściej malowane, czasem widuje się w nich tapety.
W przedpokoju na pewno musi znaleźć się miejsce na okrycia wierzchnie, które w razie potrzeby będą mogły swobodnie wyschnąć, oraz buty. Tu dobrze sprawdzi się wysoka szafa z półkami na buty w dolnej części. Ideałem jest szafa wbudowana lub wtopiona w ścianę. Dzięki niej można zrezygnować z wieszaka na ubrania, buty przestaną stać na środku przedpokoju. Trzeba tylko pamiętać, że jest to szafa zamiast wieszaka, nie powinny się w niej znajdować inne ubrania niż wierzchnie. Warto natomiast zadbać o wąski kosz na mokre parasole.

Nowoczesny przedpokój – modna kolorystyka

Nowoczesny przedpokój powinien być jasny. Z dwóch powodów. Po pierwsze, obecnie bardzo modna jest biel, pastele i lekka mięta, a przecież ma być nowocześnie. Po drugie – jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, a przedpokój z reguły jest mały i bardzo mu się taki zabieg przyda.
Często wybieranym kolorem jest jasna szarość lub kremowy beż. To uniwersalne kolory, które uda się skomponować z pozostałą częścią mieszkania. Na pewno przedpokój nie powinien być malowany w oderwaniu od kolorystyki pozostałych pomieszczeń.
Na podłodze najlepiej sprawdzi się terakota lub gres. Jeśli jednak marzy nam się drewniana podłoga, można trochę „oszukać oko” i zdecydować się na panele winylowe imitujące deski. Przedpokój zyska stylowy wygląd, odpadnie też problem z utrzymaniem czystości.

Nowoczesny przedpokój – duże lustro

Duże lustro to najlepszy sposób, by wizualnie powiększyć pomieszczenie. Jeśli mamy wybór, warto powiesić je tak, by odbijało okno z sąsiadującego pomieszczenia. Ten drobny trick sprawi, że wnętrze wyda się nie tylko większe i przestronniejsze, ale i jaśniejsze. A odbijające się w lustrze firany i zasłony będą dodatkowym akcentem dekoracyjnym.
Lustro w miarę możliwości powinno sięgać od podłogi do sufitu. Jego szerokość w dużej mierze zależy od dostępnego miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wkomponowanie go w drzwi szafy lub przylegających do przedpokoju pokojów.
Ponieważ w przedpokoju jest mało miejsca i liczy się każdy centymetr, trzeba zrezygnować z dużych, ciężkich i szerokich ram. Zamiast nich lepiej wybrać lekkie obramowanie w jasnym kolorze.

Nowoczesny przedpokój – miejsce na klucze

Nawet w minimalistycznie urządzonym przedpokoju powinno się znaleźć miejsce na klucze. Ponieważ w przedpokoju nie ma stolika ani szafki, na której mógłby się znaleźć odpowiedni koszyczek, najlepszym rozwiązaniem wydaje się powieszenie na ścianie niedużej szafki stylistycznie dopasowanej do wnętrza

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.