Wiadomości z Świętochłowic

Nowy samochód nie musi być drogi. Poznaj leasing – to rozwiązanie pokochali przedsiębiorcy

  • Dodano: 2022-10-20 13:00, aktualizacja: 2022-10-28 10:08

Planujesz zakup nowego samochodu firmowego i szukasz atrakcyjnej opcji finansowania? Poznaj dostępne warianty leasingu dla przedsiębiorców. Przekonaj się, jak możesz na tym zyskać.

Leasing – na czym polega?

Leasing to forma finansowania popularna zwłaszcza wśród przedsiębiorców z sektora MŚP. To rozwiązanie, które umożliwia wyposażenie firmy w nowy samochód, bez ponoszenia wysokich jednorazowych kosztów.  

Jak to działa? Między bankiem udzielającym leasingu a przedsiębiorcą dochodzi do zawarcia umowy. Leasingodawca udostępnia pojazd, a leasingobiorca zobowiązuje się do dokonywania regularnych opłat leasingowych. W czasie trwania umowy (zwykle od 24 do 48 miesięcy), przedsiębiorca spłaca wartość samochodu, a na koniec umowy może go wykupić lub wymienić na kolejny.  

Firmowe auto z salonu? Poznaj opcję najmu długoterminowego

Dla przedsiębiorców zainteresowanych zakupem nowego samochodu z salonu atrakcyjną formą leasingu okaże się najem długoterminowy. Czym różni się to rozwiązanie?

Sam najem działa na tej samej zasadzie co leasing – zmianie ulega jednak struktura finansowania pojazdu. W leasingu wysokość raty wyliczana jest na podstawie wartości samochodu. W najmie natomiast bierze się pod uwagę jedynie utratę wartości w czasie trwania umowy. Dzięki temu miesięczne koszty najmu są niższe w porównaniu z tradycyjnym leasingiem.

Na koniec umowy auto możesz zwrócić, wykupić za wartość rynkową lub kontynuować finansowanie. 

Najem auta z salonu – koszty dopasowane do potrzeb

Ogromną zaletą najmu i leasingu jest możliwość precyzyjnego dopasowania kosztów zobowiązania do aktualnych możliwości firmy.

Wybierając odpowiedni model na stronie mAuto możesz oszacować wysokość miesięcznej raty, korzystając z kalkulatora leasingowego. Wystarczy, że określisz kwotę wpłaty wstępnej, długość trwania umowy oraz szacowany roczny przebieg. W ten sposób możesz dopasowywać miesięczny wydatek do możliwości budżetu.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że wpłata wstępna nie jest wymagana. Może ona wynosić nawet 0% całkowitej wartości pojazdu.

Leasing i najem online – oszczędzasz nie tylko pieniądze

Według tegorocznych danych, aż 36% użytkowników internetu zdecydowało się na zakup samochodu online[1]. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi nowoczesna platforma mAuto.

Wirtualny salon umożliwia wybór z obszernej listy samochodów nowych i poleasingowych. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale i czasu. Dzięki wyszukiwarce możesz w kilka chwil dopasować model pojazdu do potrzeb Twojej działalności.

Co więcej, dzięki nowoczesnej usłudze door to door, wybrany pojazd zostanie dostarczone wprost pod Twoje drzwi.  

[1] Raport E-commerce w Polsce 2022

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.