Wiadomości z Świętochłowic

OC poszło w górę, dalej jest szansa na tanie OC?

  • Dodano: 2016-06-21 09:30

Składki na ubezpieczenie OC nieustannie idą w górę. Wynika to z ogromnego wzrostu kosztów po stronie firm ubezpieczeniowych. Stłuczek i wypadków jest bardzo dużo, ceny samochodów i części zamiennych są wysokie, a dodatkowo znacząco zwiększyła się ilość roszczeń z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Często koszt rehabilitacji osoby poszkodowanej w wypadku znacząco przewyższa cenę polisy OC.

Wzrost konkurencyjności na rynku i pojawienie się nowych firm ubezpieczeniowych spowodowały też konkurencję cenową. Ponieważ zakres i warunki ubezpieczenia OC regulowane są przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wszystkie firmy oferują tą samą polisę. Po to by zdobyć klientów zaczęły konkurować cenami co doprowadziło do braku rentowności tego sektora.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki powodują, że firmy ubezpieczeniowe odnotowują ogromne straty związane z polisą OC. W pierwszych trzech kwartałach 2015 roku ubezpieczalnie straciły około 600 milionów złotych (źródło: Polska Izba Ubezpieczeń) z tytułu wypłaconych odszkodowań z polis OC. To spowodowało, że KNF (Komisja Nadzoru Finansowego) wystosowała zalecenie podniesienia składek na OC przez firmy ubezpieczeniowe.

Na pytanie postawione w artykule ile dopłacimy do polis OC w 2016 roku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ceny wzrosną, ale prawdopodobnie nie będzie to wzrost gwałtowny. Eksperci szacują, że do końca 2016 roku koszt ubezpieczenia OC podniesie się o około 20%. Zaznaczyć jednak trzeba, że niektóre firmy podniosą cenę nawet o 50%. Dlatego bardzo uważnie należy sprawdzić cenę tegorocznej polisy i zwiększone wydatki uwzględnić w budżecie domowym.

Narzekając na wysokie ceny polis zapominamy, że chronią nas one przed poważnymi finansowymi konsekwencjami popełnianych błędów. Co nie znaczy, że nie warto szukać najtańszych opcji i nie przepłacać jeśli taką samą polisę otrzymamy w dużo niższej cenie. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest w tej chwili bardzo duży. W zakresie znalezienia najkorzystniejszej oferty najlepiej jest się zwrócić do zaufanego agenta ubezpieczeniowego. Jednak, na wszelki wypadek, powinniśmy sprawdzić, czy ceny zaproponowane przez niego nie są za wysokie.

Tanie ubezpieczenie OC wg najtaniejuagenta.pl to takie ubezpieczenie, które zapewnia nam komfort posiadania polisy za najmniejszą cenę. Po to by sprawdzić ile musimy zapłacić za OC wystarczy kliknąć w link i przenieść się na stronę najtaniejuagenta.pl. Znajduje się tam porównywarka cen polis OC z ponad 50 różnych firm ubezpieczeniowych. Ponieważ cena ubezpieczenia OC zależy od wielu różnych czynników musimy wypełnić formularz, w którym odpowiemy na pytania dotyczące ubezpieczanego pojazdu, kierowcy oraz historii ubezpieczeniowej. Trwa to kilka minut, ale warto to zrobić by poznać oferty cenowe. Formularz jest bardzo wygodny i większość informacji możemy wybrać automatycznie nie musząc wpisywać wszystkich danych. Po uzupełnieniu wszystkich rubryk wystarczy kliknąć „dalej” by program wyświetlił całą listę ofert. W ten sposób dowiemy się która firma oferuje nam najtańsze OC i ile nas ono będzie kosztowało.

Komentarze (1)    dodaj »

  • mfind

    Oczywiście, że jest szansa znaleźć lepszą ofertę niż nawet w roku ubiegłym! Takie rzeczy są możliwe dzięki porównywarce ubezpieczeń mfind! Wszyscy ubezpieczyciele w jednym miejscu i najniższe składki;)Pozdrawiam,Maciek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.