Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Ocieplanie stropodachu - co decyduje o funkcjonalności tego rozwiązania?

  • Dodano: 2019-10-22 12:00

Komfort termiczny to bardzo istotna kwestia. Od tego zależy bowiem samopoczucie, dobry sen, czy sposób pracy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób sięga po nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest ocieplanie stropodachu. Dlaczego jest to takie skuteczne?

Czym jest stropodach?

Pod tym terminem znajdziemy ostatnią kondygnację budynku pełniącą jednocześnie rolę dachu płaskiego. W budownictwie wykonuje się stropodachy pełne oraz wentylowane. Te pierwsze stosuje się w budynkach przemysłowych. Stropodachy wentylowane zaś wykonuje się w budownictwie mieszkaniowym. W przeciwieństwie do pełnych są one sześciowarstwowe. Oprócz warstwy konstrukcyjnej, paroizolacji, termoizolacji i pokrycia dachowego, w stropodachach wentylowanych wyróżniamy jeszcze dwie dodatkowe warstwy. Pierwsza z nich zwana wentylowaną lub odpowietrzaną, odpowiada za swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu izolacja nie ulegnie zawilgoceniu. Drugą warstwą jest pokrycie korytkowe lub panwiowe, które stosuje się pod pokryciem dachowym. Najważniejszym elementem stropodachu jest termoizolacja. Wykonuje się ją z wełny mineralnej lub celulozy. To materiały w pełni przyjazne środowisku oraz bezpieczne dla domu. Wełna gwarantuje bowiem dużą izolacyjność materiału, co w tej konstrukcji jest niezwykle ważne. Co więcej, nie wymaga także żadnej konserwacji. Wełna nie absorbuje także wilgoci, jest niepalna i odporna na wszelką korozję, zarówno biologiczną, jak i chemiczną. Celuloza natomiast jest pozyskiwana z papieru gazetowego, więc nie wymaga wysokich nakładów energii.

Ocieplanie stropodachu – co trzeba wiedzieć?

Rozwiązanie to jest wykorzystywane ze względu na swą ogromną funkcjonalność. Ocieplanie stropodachu poprawia bowiem komfort termiczny w budynku. Zimą stropodach niweluje nadmierną utratę ciepłą, latem zaś nie doprowadza do przegrzania się konstrukcji dachowej. Dzięki temu upały nie będą nam już tak doskwierać. Poza tym ocieplanie stropodachu wpływa na akustykę w budynku. Przede wszystkim ogranicza hałas dochodzący z zewnątrz i sąsiednich pomieszczeń. Poza tym, niweluje także zjawisko rezonansu. Jest to możliwe dzięki wypełnianiu przez izolację wszelkich pustych przestrzeni. Ocieplanie stropodachu najlepiej zlecić fachowcom. Jedną z firm znajdziesz w tym miejscu http://stropodachy.com.pl. Jeśli więc planujesz kapitalny remont lub jesteś na etapie projektowania nowego domu, powinieneś rozważyć ocieplanie stropodachu. Rozwiązanie to poprawi ci komfort życia i pozwoli zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.