Wiadomości z Świętochłowic

Oczy dookoła głowy. Obecne zagrożenia związane z włamaniami

  • Dodano: 2022-08-16 08:30, aktualizacja: 2022-08-16 08:36

Włamania dość często dotykają wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Do dziś nie da się dokładnie przewidzieć, czy pewnego dnia nie zastaniemy naszego lokum ogołoconego ze wszystkiego, co tylko mamy. Obecnie zaczęto również obserwować, że wielu oszustów zaczęło celowo podszywać się pod osoby takie jak policjanci, kurierzy czy nawet dalecy członkowie rodziny – wszystko w celu wyłudzenia pieniędzy. Wiele osób pragnie przestrzec się zawczasu przed takowymi sytuacjami, dlatego decyduje się na zakup specjalnego sprzętu, który przede wszystkim będzie miał za zadanie przedstawiać tożsamość gościa przed otwarciem mu drzwi.

Wideodomofon pogromcom oszustów. Charakterystyka przedmiotu

Jednym z najpopularniejszych przedmiotów, który stosuje się w celu posiadania kontroli nad tym, kto dokładnie czeka, aż otworzy się mu drzwi (lub sam majsterkuje, aby wejść do domu samodzielnie, przez nikogo nie zaproszony) jest wideodomofon. Nowoczesne urządzenie, w skład którego wchodzi domofon oraz specjalny dotykowy ekran o prostokątnym kształcie. Obsługa wideodomofonu po zamontowaniu jest niezwykle prosta, gdyż wszystko zawarte jest na funkcjonalnym ekranie, pełniącym rolę pola wzrokowego dla kamery umieszczonej w domofonie. Zwykle jest ona niezauważalna, dzięki czemu naprawdę łatwo jest złapać włamywacza na gorącym uczynku. Wideodomofony mają wiele funkcji, do których zalicza się przekierowanie na telefon, opcję nagrywania czy robienia zdjęć, obsługę kamer i oczywiście monitoring. Narzędzie te umożliwia zorientowanie się w tym, co dzieje się tuż przed drzwiami. Monitor można obsługiwać z każdego miejsca na świecie – wszystko dzięki wygodnej aplikacji. Inwestycja w tego rodzaju akcesoria niesie wiele zalet – jest on bowiem wyjątkowo cennym zabezpieczeniem, w miejscach szczególnie zacienionych, a także w miastach o sporym zasiedleniu (gdzie liczba nieznajomych znacznie przekracza liczbę znanych przez nas twarzy). Możliwość ujrzenia osoby przed bezpośrednim kontaktem daje większe opcje odgadnięcia jego intencji.

Zakup wideodomofonu inwestycją na lata. Dlaczego warto?

Jeżeli właśnie zakupiłeś dom i nie chcesz, aby został on zniszczony przez bandę złodziejaszków lub przede wszystkim stawiasz na bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny, inwestycja w wideodomofon przyniesie ci same korzyści. Jest ona bowiem często jednorazowym wydatkiem, doskonale funkcjonującym przez lata! Nie ma chyba nic lepszego, niż wiedzieć, że nie zagraża ci żadne niebezpieczeństwo – zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w których współczynnik przestępczości rośnie. Dzięki wideodomofonowi otrzymasz pełną kontrolę nad otoczeniem, a także będziesz mógł dowiedzieć się, czy przypadkiem nikt nie pojawił się u twych drzwi bądź bramki, podczas twojej nieobecności. Akcesoria tego rodzaju zakupić można w sklepach elektronicznych, wśród których można wymienić 5tech. Pod linkiem https://5tech.pl/ dostępny jest szeroki asortyment różnych modeli wideodomofonów, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Bezpieczeństwo to podstawa – miej więc całodobowy wgląd na to, co dzieje się wokół ciebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.