Wiadomości z Świętochłowic

Okna na specjalne potrzeby

  • Dodano: 2022-07-27 09:45

Większość z nas ma w mieszkaniu czy domu okna standardowe, białe, wykonane z tworzywa sztucznego, czyli tak zwanego PVC. Standardowe okna zaspakajają większość podstawowych potrzeb, ale warto wiedzieć, że istnieją również okna do zadań specjalnych. Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, pełnej hałaśliwych aut – możemy zainwestować w okna o podwyższonej izolacji akustycznej, a jeśli lubimy mieć w domu bardzo ciepło – postawmy na okna trzyszybowe. Aby wybrać okna z odpowiednimi parametrami warto poradzić się specjalistów i postawić na najwyższej jakości produkty, z gwarancją prawidłowego montażu.

Wygląd zewnętrzny jest ważny

Najczęściej spotyka się podział okien na drewniane, aluminiowe i kompozytowe (wykonane z tworzywa sztucznego PVC). Warto jednak dodać, że te ostatnie możemy kupić w dowolnym, wybranym kolorze. Oczywiście najbardziej uniwersalny, najczęściej spotykany i najtańszy jest kolor biały. Dobrze jednak komponują się również okna pvc w kolorze nawiązującym do materiałów wykończeniowych wnętrza – betonu, cegły czy stali. Tu warto postawić na różne odcienie szarości – antracyt, grafit czy palisander. 

Modne ostatnio są również okna drewniane, które sprawiają, że wnętrze ma cieplejszy wyraz i pasuje do stylu klasycznego, angielskiego czy współczesnego. Niestety za wygląd tego materiału w dzisiejszych czasach będziemy musieli sporo dopłacić. Hitem są też okna aluminiowe, opisywane jako bardziej trwałe, solidne i lżejsze. Pasują do surowych wnętrz, stylizowanych na loftowe. 

Montaż to podstawa

To czy wybierzemy okna wykonane z drewna, aluminium czy PVC nie będzie miało większego znaczenia, jeśli nie zainwestujemy w prawidłowy i zgodny ze sztuką montaż. Niestety na rynku można spotkać wiele firm, oferujących niższe niż rynkowe ceny za swoje usługi, ale jednocześnie nie mających doświadczenia w prawidłowym montażu. Efektem są okna zamontowane w niewłaściwy sposób, nieuszczelnione, nieodpowiednio kotwione czy po prostu zalepione na samą piankę monterską. Dla właścicieli domów skutkuje to uciekaniem ciepła i przenikaniem dźwięku, co odbija się na rachunkach za ogrzewanie oraz dyskomfortem związanym z codziennym życiem. 
Jeżeli nie znamy się za bardzo na prawidłowym montowaniu okien, ciężko będzie nam zweryfikować błędy ekipy monterskiej, nawet jeśli będziemy „pilnować” pracowników i śledzić ich każdy krok. To dlatego lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w usługi firmy, która uchodzi za solidną i profesjonalną, jeżeli o chodzi o montowanie okna. 

Wyznaczniki dobrej stolarki okiennej

Czym kierować się szukając właściwego usługodawcy? Firma, która ma duże doświadczenie i od lat istnieje na rynku z pewnością może pochwalić się referencjami od dotychczasowych klientów. Dodatkowo warto sprawdzić opinie na temat potencjalnego usługodawcy – czy inni użytkownicy zachęcają do skorzystania z jego usług, czy wręcz przeciwnie – odradzają okna od firmy „X”.
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.