Wiadomości z Świętochłowic

Olej konopny - jak wpływa na nasz organizm?

  • Dodano: 2020-04-14 10:00

Ostatnie miesiące pokazały, że olej konopny stał się istnym hitem zarówno osób dbających o sylwetkę, jak także i zwolenników zdrowego odżywiania. To znakomita forma zastąpienia wszelkich innych olei roślinnych, jakie popularne są w sieciowych hipermarketach, jak również znakomity sposób na ograniczenie spożywania masła czy innych tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. Jak się okazuje, poza tym, że olej konopny odznacza się niską kalorycznością, dodatkowo jest wartościowy ze względu na liczne właściwości jakie w sobie zawiera.

Pozyskiwanie

Otrzymanie oleju konopnego wiąże się z jego tłoczeniem na zimno z nasion konopi siewnej. By móc otrzymać ten wysokiej jakości produkt, konieczne jest bardzo skrupulatne i staranne selekcjonowanie nasion i najlepiej, aby czerpane były one wyłącznie z upraw ekologicznych. Jak pokazują testy, w nasionach wspomnianej wyżej rośliny występuje ponad trzydzieści procent cennych składników aktywnych. Jeżeli zwrócimy uwagę na solidnej klasy wyrób, czy też certyfikowane suplementy diety proponujące olej konopny w kapsułkach, jak przykładowo te ze Sklepswanson.pl, możemy również liczyć na produkt pozbawiony metali ciężkich, herbicydów czy GMO oraz pestycydów. By mieć gwarancję bezpieczeństwa i pewność, że nie kupujemy kolokwialnie mówiąc „kota w worku”, warto dokładnie sprawdzić, czy aby na sto procent nabywany przez nas olej konopny posiada szereg niezbędnych testów. Konieczne jest też zaopatrywanie się w rekomendowanych źródłach dystrybucji takich jak przykładowo wspomniana już wcześniej strona Sklepswanson.pl.

Właściwości

Kiedy jasne jest już w jaki sposób powstaje olej konopny i dlaczego jego cena jest dość wysoka, przejdźmy wreszcie do meritum naszego wirtualnego poradnika, a co za tym idzie odkryjmy, co takiego opisywany produkt w sobie zawiera, że jest on zaliczany do tak zwanej superfoods, czyli żywności najwyższej klasy. Po pierwsze, jest w tym tłuszczu ogromna ilość aktywnych substancji, jakie korzystnie oddziałują na nasz organizm. W konsekwencji tego, poprzez regularne włączenie oleju konopnego do zróżnicowanej diety, można przede wszystkim skutecznie zaspokoić zapotrzebowanie na zdrowe tłuszcze, w tym zwłaszcza Omega-3, ale także Omega-6 i Omega-9. Poprzez systematyczne korzystanie w kuchni z oleju z nasion konopi siewnej, mamy szansę na znaczące zniwelowanie poziomu odczuwanego stresu. Jest to doskonały suplement dla ludzi zmagających się z nerwicą czy częstymi nawrotami stanów depresyjnych. Można także zdecydować się na profilaktyczne używanie oleju konoponego, by chronić swą psychikę przed stresem chronicznym wynikającym z natłoku codziennych spraw i przerastających nas obowiązków. Omawiany tłuszcz przydaje się nawet osobom walczącym z bezsennością, ponieważ działa tak korzystnie na szybkie zasypianie jak przykładowo zioła typu rumianek bądź melisa i mięta. Zwiększa on również jakość snu i działa wyciszająco. Eksperci nie mają najmniejszych wątpliwości, że nawet zażywany w formie kapsułkowego suplementu diety, pozwala na zwiększenie odporności organizmu oraz poprawienie nastroju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.