Wiadomości z Świętochłowic

Popularność tej konsoli wciąż wzrasta

  • Dodano: 2021-07-30 09:15

Produkty Nintendo w naszym kraju nigdy nie były zbyt popularne, a już na pewno nie mogły się równać z innymi gigantycznymi wydawcami konsol, którzy zdecydowanie zdominowali europejski rynek. Jednak z czasem, coraz więcej osób zaczęło się interesować japońskim wydawcą i odkąd światło ujrzała ich najnowsza hybrydowa konsola - Nintendo Switch, stale rośnie jej popularność, zdobywając miliony nabywców na całym świecie. Mimo że minęły już ponad 4 lata od premiery, ciągle króluje ona na podium najlepiej sprzedających się konsol. Czym w takim razie wyróżnia się ona na tle innych sprzętów i co stoi za jej ogromnym sukcesem?

Być albo nie być

Po ogromnej porażce, jaką okazało się WiiU, Nintendo wiązało ze Switchem ogromne nadzieje. Jeżeli kolejna konsola stałaby się niewypałem, japoński producent byłby w dość sporych tarapatach finansowych i wizerunkowych. Jednak zgodnie z jego oczekiwaniami i nadziejami, Nintendo Switch odniósł spektakularny sukces. Jako połączenie konsoli przenośnej i stacjonarnej zapełnił rynkową niszę i stał się powiewem świeżości w zastanym już odrobinę środowisku konsolowym. Mimo że nie miał on najnowocześniejszych podzespołów oraz najlepszego ekranu czy baterii, Nintendo już wiele razy wcześniej udowodniło, że to nie te aspekty są dla nich najważniejsze, tylko jakość, pomysłowość i różnorodność gier, dla których w końcu kupujemy taki sprzęt. Czy może być coś lepszego niż granie w swoje ulubione produkcje przed telewizorem, aby w sekundę odłączyć konsolę i przenieść się z nią do łóżka, kontynuując rozgrywkę bez żadnych cięć oraz przerw? Już dla niespełna 84,6 milionów osób na całym świecie te argumenty wystarczyły, by skłonić ich do zakupu i stać się szczęśliwymi posiadaczami Switcha. 

Konsola idealna?

Dla wielu osób Nintendo Switch stanowi swego rodzaju dodatek do ich głównej „poważnej” konsoli. Przez swoje słabsze podzespoły nie jest on w stanie odtworzyć nowoczesnych, wymagających tytułów, ale idealnie sprawdza się jako konsolka na wyjście w plener, czy granie w łóżku oraz jakimkolwiek innym miejscu. Dzięki odpinanym kontrolerom - Joy-Conom, jesteśmy w stanie w prosty sposób podzielić się padami ze znajomymi, przez co jest to świetny sprzęt do grania również z innymi. Nintendo posiada także wiele swoich własnych popularnych marek, takich jak: Zelda, Mario, Pokemony, Kirby i tylko na ich platformie zagramy w dziesiątki gier z tych uniwersów. 

Moc wspomnień 

Jednym z silnych aspektów, który przyciąga ludzi do zakupu, z pewnością jest sentyment. Nintendo dba o swoje dawne marki od dziesiątek lat i ciągle je rozwija, przez co wielu dorosłych ludzi decyduje się na zakup konsoli, by przypomnieć sobie dzieciństwo i poczuć nostalgię. Dostępne są na niej również jedne z ich najstarszych i kultowych produkcji w ramach płatnej usługi, co zdecydowanie może spowodować uronienie łezki przez niejednego gracza. Wielka, oryginalna biblioteka tytułów na wyłączność, wspólna zabawa ze znajomymi i możliwość zabrania swoich ulubionych gier, gdziekolwiek tylko chcemy, to główne powody stojące za spektakularnym sukcesem japońskiej firmy i ich konsoli - Nintendo Switch, która nie ma zamiaru zwolnić i dalej podbija rynek. Już we wrześniu ukaże się jej ulepszona wersja, stanowiąc już trzeci model z rodziny Switcha. Na stronie https://www.morele.net/ znajdziesz szeroki wybór konsol do gier, dzięki czemu z pewnością wybierzesz coś dla siebie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.