Wiadomości z Świętochłowic

Praca zdalna w Świętochłowicach – czy jest popularna i gdzie jej szukać?

  • Dodano: 2023-06-23 09:45

Praca zdalna doskonale sprawdzała się w okresie pandemii, gdy stacjonarne wykonywanie obowiązków zawodowych było znacznie utrudnione. Jednak home office to nie tylko przejściowe rozwiązanie – w wielu przypadkach zdalna praca w województwie śląskim pozwala na zarobkowanie na atrakcyjnych warunkach, pomimo tego, że np. lokalnie nie pojawiają się ciekawe oferty pracy w danej branży. Jaka praca Świętochłowice może być wykonywana zdalnie? Gdzie szukać najnowszych ofert? Sprawdź!

Zdalna praca w powiecie świętochłowickim – dlaczego pracownicy wolą home office?

Badanie przeprowadzone przez portal Praca.pl we współpracy z Experience Institute potwierdziło, że zdalna praca w województwie śląskim i na terenie całego kraju stała się jednym z najbardziej oczekiwanych benefitów. Według raportu „Postawy pracowników w czasie epidemii i dziś” możliwość wykonywania obowiązków zawodowych w formule zdalnej ma aż 74% badanych. W okresie pandemii było to około 50%. Badanie wykazało też, że aż 86% pracowników korzysta z modelu zdalnego, z czego 61% pracuje w trybie hybrydowym.

Dlaczego zdalna praca w powiecie świętochłowickim jest tak popularna? Pracownicy wskazują na łatwy dostęp do ofert pracy nie tylko z całej Polski, ale również ze świata, brak dojazdów, a więc oszczędność czasu i pieniędzy, a także godziny pracy dopasowane do indywidualnych możliwości. Home office jest też odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy muszą łączyć życie zawodowe z rodzicielstwem.

Jaka zdalna praca w Świętochłowicach czeka na pracowników?

Dane z IV kwartału 2021 roku pokazują, że zdalna praca Świętochłowice wykonywana była przede wszystkim w sektorze komunikacyjnym i informacyjnym. Odsetek pracowników wyniósł 53%. Model zdalny popularny był także w branży finansowej, ubezpieczeniowej, technicznej i naukowej (ok. 25%).

Nie inaczej jest obecnie. Praca w Świętochłowicach, w której możesz liczyć na home office, to wszelkiego rodzaju praca z tekstem (copywriting, tłumaczenia, redakcja i korekta), obsługa stron internetowych, grafika komputerowa czy rękodzieło sprzedawane online. Ze względów praktycznych taki model współpracy nie jest dostępny między innymi w ochronie zdrowia, budownictwie czy gastronomii.

Praca zdalna a praca dla Ukraińców

Osoby poszukujące pracy w powiecie świętochłowickim mogą sprawdzać oferty pracy publikowane na portalach ogłoszeniowych typu Praca.pl lub skorzystać ze wsparcia powiatowego urzędu pracy. Inną opcją jest osobiste dostarczanie CV do wybranych firm.

Jeśli interesuje cię zdalna praca w Świętochłowicach, portale ogłoszeniowe to najlepsze rozwiązanie. To właśnie tam pracodawcy udostępniają najnowsze oferty, wśród których znajdzie się również praca dla uchodźców. Część firm stawia na model home office, inne oferują tryb hybrydowy, czyli kilka dni pracy w biurze, a kilka w domu. W drugim przypadku taki model można też wynegocjować w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. Co ważne, poszukiwanie pracy zdalnej nie różni się niczym od stacjonarnego zajęcia. Pracodawcy zwracają uwagę na doświadczenie i kwalifikacje, dlatego warto postawić na profesjonalne dokumenty aplikacyjne dopasowane do potrzeb konkretnej rekrutacji.

Czy zdalna praca Świętochłowice jest warta uwagi? Według ekspertów to właśnie oczekiwania pracowników, którzy cenią sobie elastyczny czas pracy, wpływają na popularność home office i systemu hybrydowego. Wybór takiego modelu często uzasadniony jest także przez uwarunkowania lokalnego rynku pracy.

Na śląsku bezrobocie jest niższe niż średnia krajowa – 3,7% do 5,2% w kwietniu 2023 roku, jednak taki stan rzeczy wynika głównie z dominujących w województwie branż: węglowej i hutniczej oraz przemysłu chemicznego, spożywczego i elektromaszynowego. Osoby poszukujące zatrudnienia w innych sektorach często zmuszone są do szukania poza obszarem regionu. W takich przypadkach praca w powiecie świętochłowickim w trybie zdalnym pozwala uniknąć relokacji, a jednocześnie wciąż rozwijać się zawodowo.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.