Wiadomości z Świętochłowic

Problem z nadmiernym piciem alkoholu u kobiet. Gdzie leczyć alkoholizm? Jaki ośrodek wybra

 • Dodano: 2021-08-26 09:15

Alkoholizm kobiecy nie jest aż tak często poruszanym problemem, jak ma to miejsce w przypadku mężczyzn, ale nie można go bagatelizować. Jeżeli uważasz, że picie alkoholu wymyka się spod kontroli, warto jak najszybciej rozpocząć leczenie uzależnień, co najlepiej jest zrobić w profesjonalnym ośrodku. Zespół specjalistów wie, w jaki sposób przeprowadzić leczenie uzależnionych kobiet, aby mogły odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

 1. Kiedy picie alkoholu staje się problemem?
 2. Czym różni się leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet?
 3. Gdzie można uzyskać pomoc dla osób uzależnionych?

Bez względu na to, jakie metody zostaną zastosowane, jeżeli chodzi o leczenie uzależnień, istotne jest prawidłowe nastawienie osoby, która decyduje się na leczenie. Jednocześnie sprawdzony ośrodek uzależnień będzie mógł zastosować takie metody, które są odpowiednie dla kobiet. Wbrew pozorom płeć ma istotny wpływ na to, jak należy podejść do leczenia uzależnienia.

Kiedy picie alkoholu staje się problemem?

Pierwszymi sygnałami towarzyszącymi tymi, że picie wymyka się spod kontroli, jest sytuacja, w której używanie alkoholu ma miejsce częściej, niż się zakładało. Dotyczy to również ilości wypijanego alkoholu, która może się zwiększać wraz z tym, jak będzie dochodziło do rozwoju uzależnienia. Dodatkowo leczenie alkoholizmu jest konieczne wtedy, gdy ktoś uważa, że tylko pod wpływem alkoholu czuje się dobrze. Często dotyka to kobiet uzależnionych.

Czym różni się leczenie uzależnienia od alkoholu u kobiet?

Przyjęło się błędne przekonanie, że mężczyźni mają większe prawo do sięgania po alkohol i korzystania z poradni leczenia uzależnień, co oczywiście nie jest prawdą. Niestety, bardzo często uzależnione kobiety wstydzą się przyznać, że potrzebują pomocy, przez co narażają się na uszkodzenie wątroby. Dodatkowo ciągłe spożywanie mocnych alkoholi niekorzystnie odbija się na organizmie kobiety. Należy więc jak najszybciej odwiedzić miejsce typu klinika leczenia uzależnień i skorzystać z profesjonalnej pomocy. W grupie kobiet, które potwierdzają skuteczność leczenia, znajdują się zarówno starsze, jak i młode kobiety. Należy więc mieć świadomość, że leczenie uzależnienia od alkoholu jest możliwe niezależnie od wieku, tylko trzeba wykonać pierwszy krok i poprosić o pomoc.

Gdzie można uzyskać pomoc dla osób uzależnionych?

Jednym z najlepiej ocenianych miejsc, w których można otrzymać pomoc, jest Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej placówki.

Ośrodek Terapii Uzależnień Kobiet
im. Matki Teresy z Kalkuty

43-392 Międzyrzecze Górne
ul. Willowa 769

Nie czekaj i skontaktuj się z nami!

Skuteczne leczenie uzależnień

 • leczenie alkoholizmu
 • leczenie narkomanii
 • leczenie lekomanii

Skuteczne leczenie zaburzeń

 • kompulsywne jedzenie
 • bulimia
 • anoreksja
 • depresja
 • zakupoholizm
 • seksoholizm
 • hazard
 • gniew


Tel.:
+48 735 469 430
+48 721 767 933

E-mail: infootuk@gmail.com

WWW:
https://terapiakobiet.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.