Wiadomości z Świętochłowic

Prowadzenie ksiąg handlowych to tylko jedna pozycja. Co możemy zlecić biuru rachunkowemu? 

  • Dodano: 2022-01-11 09:15, aktualizacja: 2022-01-12 08:32

Nawet przy jednoosobowej działalności gospodarczej, śledzenie wszystkich zmian w prawie podatkowym może przyprawić o niemały ból głowy. Zapewne okaże się on jeszcze większy, gdy postanowimy rozszerzyć działalność i zatrudnić pracowników, przez co do zbioru naszych obowiązków dojdą jeszcze kwestie płacowo-kadrowe. By nie pochłonęły one całego naszego czasu i energii potrzebnej do rozwoju przedsiębiorstwa, wspomniane obszary warto powierzyć wyspecjalizowanemu biuru rachunkowemu. Zwłaszcza, że oferowane przez nie pakiety usług są naprawdę szerokie.

Samodzielne rozliczanie firmy z fiskusem nie jest prostym zadaniem. Prawo zmienia się co rusz

Po założeniu jednoosobowej działalności firmę z fiskusem możemy oczywiście rozliczać się sami. Jak dobrze jednak wiemy, każdego roku ustawodawca wprowadza nowelizacje w przepisach dotyczących podatków czy systemu ubezpieczeń społecznych. Częstotliwość tych zmian, jak i sama, powiedzmy to szczerze, mało „intuicyjna” natura samych przepisów mogą zamienić prowadzenie biznesu w prawdziwą drogę przez mękę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej w przypadku większych przedsiębiorstw, zatrudniających już kilkanaście bądź kilkadziesiąt osób. Tutaj do obszarów regulacji podatkowych i prowadzenia ksiąg handlowych dochodzi jeszcze cały dział związany z obsługą kadrową. Skala „przedsięwzięcia” jest tu więc już na tyle duża, że wielu właścicieli firm decyduje się na zatrudnienie księgowej lub nawet stworzenie większego działu kadrowo-płacowego. Niezależnie od tego, że takie rozwiązanie w wielu przypadkach okazuje się efektywne, to za każdym razem wiąże się z dodatkowymi kosztami utworzenia etatu (lub etatów) i  przygotowania stanowiska pracy.

Jakie usługi wykonują biura rachunkowe? Gama możliwych korzyści jest naprawdę szeroka! 

Coraz częściej więc właściciele firm stawiają na rozwiązania outsourcingowe i powierzają obsługę rachunkowo-księgową oraz kadrowo-płacową wyspecjalizowanym biurom rachunkowym. Tym bardziej, że najbardziej renomowane z nich oferują niezwykle kompleksowe pakiety usług, w pełni dostosowane do oczekiwań konkretnego klienta. Poza bieżącym bieżącym ewidencjonowaniem operacji gospodarczych, biura rachunkowe zajmują się także: sporządzaniem zeznań podatkowych i umów cywilno-prawnych, przygotowywaniem rocznych sprawozdań finansowych i dokumentów do KRS, przesyłaniem do urzędów plików skarbowych, wyliczaniem comiesięcznych składek ZUS i sporządzaniem stosownych deklaracji rozliczeniowych czy nadzorem nad dokumentacją kadrową. Wszystkie te usługi (i wiele więcej) posiada w swojej ofercie Biuro rachunkowe Calendaria, które przez ponad 15 lat działalności pomogło już pokaźnej grupie przedsiębiorców. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.