Wiadomości z Świętochłowic

Prowadzisz firmę internetową? Wybierz swój serwer

  • Dodano: 2020-02-21 07:15, aktualizacja: 2020-02-21 07:19

Prowadzenie własnej firmy zawsze wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jednak obecnie większość przedsiębiorstw decyduje się na przeniesienie swojej działalności do świata internetu. W związku z tym, zarówno Ci początkujący, jak i bardziej doświadczeni biznesmeni, muszą podjąć szereg decyzji dotyczących ich wirtualnej działalności. Jedną z pierwszych będzie wybór serwera. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki opis wszystkich możliwych rozwiązań.

Dziel i rządź, czyli parę słów o hostingu

Hosting współdzielony to jedna z najpopularniejszych opcji, w szczególności wśród osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z działalnością internetową. Usługa polega przede wszystkim na wydzieleniu przestrzeni dyskowej pod dane. W zależności od swoich wymagań oraz oczekiwań, możesz sam określić, jaka wielkość najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Dzięki hostingowi w wyjątkowo niskiej cenie zyskujemy gwarancję, że nasza strona będzie dostępna przez 24 godziny na dobę oraz, w razie jakiejkolwiek awarii, możemy liczyć na pomoc profesjonalistów. W związku z tym decydując się na hosting stron internetowych, warto dokładnie przemyśleć kwestię usługodawcy.

Poza tym, określając limit danych możliwych do przesyłania, dobrze jest zastanowić się nad naszymi potrzebami. Nierzadko wielu klientów przepłaca, decydując się na większy pakiet „na wszelki wypadek”. Jeśli nie jesteś pewien, jaki pakiet sprawdzi się najlepiej, wówczas najlepiej postawić na hosting skalowany, który polega na skorzystaniu z chmury obliczeniowej. Dzięki temu będziesz w stanie automatycznie zwiększać bądź zmniejszać dostępne zasoby.

Wyjście pośrednie – serwer VPS

Serwer VPS to idealnie rozwiązanie dla osób, którym zwykły hosting już nie wystarcza, natomiast zakup serwera dedykowanego nadal wiąże się ze zbyt wysokimi kosztami. Serwer VPS to po prostu zwirtualizowana wersja serwera dedykowanego, która, choć odznacza się nieco mniejszymi możliwościami konfiguracji, stanowi znacznie bardziej wydajną alternatywę dla hostingu.

Decydując się na tanie serwery VPS, zyskujesz również możliwość dostosowania pakietu do swoich potrzeb oraz wymagań. Dzięki temu cena utrzymania serwera pozostaje niezmienna. Jeśli chodzi o grupę docelową, na serwer VPS zazwyczaj decydują się właściciele sklepów internetowych, którym zależy przede wszystkim na ogromnej stabilności. Jednak, ze względu na duże możliwości wprowadzania modyfikacji, serwer VPS świetnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych firmach.

Z wyższej półki – serwer dedykowany

Serwer dedykowany to najwydajniejsze urządzenie, na które możesz się zdecydować. Jak mówi sama nazwa, serwer dedykowany jest przeznaczony tylko dla jednego klienta i jest dopasowany do jego indywidualnych potrzeb. Poza tym, wybierając serwer dedykowany, otrzymujesz niezależną maszynę istniejącą fizycznie, dzięki czemu możesz liczyć na pełne bezpieczeństwo. To świetny wybór dla osób, które wymagają od serwera dużych możliwości konfiguracyjnych. Serwer dedykowany to swego rodzaju supermaszyna, która pozwala na wprowadzenia zmian już na najniższych poziomach. Mimo tak wielu zalet, należy również pamiętać o wadach. Jednym z głównych minusów tego typu rozwiązania jest jego cena. Warto jednak pamiętać, że jest to produkt niemal niezawodny, przeznaczony dla klientów o dużych wymaganiach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Daniel

    Nie tylko wybor serwera jest istotny, ale juz nawet samej domeny czy hostingu - warto skusic sie na porzadna firme jak np nazwa.pl ktorych uslug mozemy byc faktycznie pewni

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.