Wiadomości z Świętochłowic

Ranking tanich ubezpieczeń OC/AC - Sprawdź najlepsze oferty

  • Dodano: 2019-03-07 08:30, aktualizacja: 2020-04-21 14:32

Wielu kierowców decyduje się na rozszerzenie swojej ochrony ubezpieczeniowej i nie poprzestaje wyłącznie na obowiązkowej polisie OC, a dodatkowo wykupuje auto casco, które chroni w nieco innych sytuacjach niż wspomniane OC. Większa ochrona wiąże się jednoznacznie ze znacznie wyższymi opłatami. W związku z tym dużym zainteresowaniem cieszą się te propozycje, które są najkorzystniejsze finansowo. Pomocą w dokonaniu wyboru może być ranking tanich ubezpieczeń OC/AC.

Ubezpieczenie OC

Polisa ubezpieczeniowa OC jest obowiązkowa i dla każdego ubezpieczonego dokładnie taka sama. Chroni ona przede wszystkim osoby poszkodowane przez sprawców wypadków i kolizji drogowych, właśnie dlatego jest tak skonstruowana, by każdy poszkodowany mógł otrzymać odpowiednie zadośćuczynienie za poniesione przez siebie straty. 

W związku z tym, przy wybieraniu OC kierowcy sugerują się przede wszystkim jego ceną. Składka bowiem bywa bardzo różna, zależnie od towarzystwa, które ją oferuje, przy założeniu, że kalkulacja jest przygotowywana dla tej samej osoby i takiego samego auta. Rozbieżności między składkami bywają nawet dwukrotne, więc przy odrobinie uwagi można naprawdę dużo oszczędzić i zredukować koszty polisy. 

Ubezpieczenie AC

Nieco inaczej wygląda sprawa ubezpieczenia AC. To polisa, której składka zależna jest od większej liczby czynników. Oczywiście, dane kierowcy i parametry auta również mają znaczenie. Istotne jest również to, która firma przygotowuje kalkulację, ale na tym nie koniec. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje swoim klientom nieco inny zakres ochrony i nieco inne sumy ubezpieczenia. Co za tym idzie, składka również musi być zróżnicowana. 

Do tego dochodzą możliwości uzyskania dodatkowych zniżek i rabatów. Poza głównym czynnikiem, jakim jest historia ubezpieczeniowa zainteresowanego klienta, w grę wchodzi również to, czy AC jest kupowane osobno, czy w pakiecie z OC, czy ubezpieczony ma już polisę w danej firmie i czy zdecydował się na zakupienie polisy online – firmy coraz częściej oferują rabaty przy ubezpieczaniu się za pośrednictwem internetu. Warto więc sprawdzić, jak kształtuje się https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/.

Ranking ubezpieczeń

Z pomocą może więc przyjść ranking ubezpieczeń. W internecie można znaleźć wiele różnorodnych stron, które tworzą własne, stale aktualizowane rankingi. Na podstawie zamieszczonych tam informacji, można sprawdzić, która firma cieszy się największym uznaniem klientów, która ma najlepszą obsługę, najsprawniej zajmuje się likwidacją szkód, czy też ma najbardziej atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową. Ranking może być też utworzony z uwagi na proponowaną ubezpieczonemu cenę za ubezpieczenie OC i AC. 

W tym ostatnim przypadku najlepiej samodzielnie sobie wygenerować takie zestawienie. Pomocny  w tym zakresie będzie https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/. Wystarczy wprowadzić do niego swoje dane i dane swojego samochodu. Należy również pamiętać o tym, by zaznaczyć, że kalkulacja dotyczy pakietu OC/AC, w przeciwnym razie przygotowana zostanie kalkulacja tylko dla OC. Po wprowadzeniu wszystkich informacji trzeba poczekać chwilę na uzyskanie wyników. Ranking utworzy się sam, ponieważ oferty od razu zostaną uporządkowane od najtańszej do najdroższej. 

W przypadku przykładowej kalkulacji dla 48 -letniego kierowcy, który porusza się fordem z 2008 i ma 60% zniżki, najniższe sugerowane składki to:

•    AXA Direct – cena za pakiet 625zł
•    Link 4 – cena za pakiet 822,57zł
•    AVIVA – cena za pakiet 1053zł

Najdroższe ubezpieczenia zaś to:

•    AXA Direct (inny pakiet) – cena 1493zł
•    MTU – 1449zł
•    Benefia – 1243zł

Widać, że różnice są przeszło dwukrotne, warto więc poświęcić trochę czasu i poszukać takiej polisy, która będzie rzeczywiście najkorzystniejsza. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.